Czytających: 7474

II-liga koszykarek: Pech nie opuszcza Wichosiek

Niedziela, 3 marca 2013, 20:38
Aktualizacja: 20:40
Kolejne przykre doświadczenia na koncie koszykarek drugoligowego Wichosia. W niedzielnym spotkaniu przeciwko AZS Gorzów Wlkp. jeleniogórzanki ambitnie walczyły o zwycięstwo, jednak i tym razem musiały uznać wyższość rywalek. Karolina Polis doznała bolesnej kontuzji, która wyklucza ją z gry do końca sezonu.

Karolina Polis doznała ciężkiego skręcenia stawu skokowego i najbliższe 6 tygodni spędzi w gipsie. Jeleniogórzanka podczas niedzielngo meczu w SP 10 rzuciła z wyskoku piłkę do kosza rywalek i spadła na nogę przeciwniczki. Co ciekawe sędziowie nie dopatrzyli się faulu, nakładając "dacha" za żywiołowe protesty trenerów Wichosia. Ogromny ból wyrażony krzykiem i łzami przyprawił o dreszcze zgromadzoną publiczność, w przerwie meczu na sali pojawili się sanitariusze, którzy zabrali koszykarkę do szpitala. Do czasu pechowego zdarzenia Wichośki dzielnie walczyły o każdą piłkę. Fredziak dwoiła się i troiła na boisku: zbierała, rozgrywała, rzucała, w efekcie na tablicy wyników przed kontuzją Polis było 30:34. Podłamane gospodynie przed przerwą dały sobie wbić kilka punktów i po 20 minutach było 32:41.

Po zmianie stron gorzowianki odskoczyły na 32:44, ale miejscowe nie poddały się i m.in. za sprawą Agnieszki Balsam, która wyjątkowo późno łapała fale, zbliżyły się do rywalek. Po celnej trójce Sojki w 31. minucie było już tylko 62:64. Wtedy najwyższa zawodniczka Wichosia musiała opuścić plac gry za piąte przewinienie i na boisko mimo urazu wróciła Fredziak. W kolejnych minutach podopieczne Rafała Sroki zbliżały się na 66:67 i 70:73, ale na więcej nie starczyło sił. Przedostatnia ekipa II-ligi z powodu plagi kontuzji nie miała już możliwości zmian i końcówka zdecydowanie należała do przyjezdnych. Ostatecznie KS Wichoś przegrał z AZS-em 74:94 i w następnym meczu (derby z Karkonoszami) będzie musiał posiłkować się kadetkami.

KS Wichoś Jelenia Góra - AZS Gorzów Wlkp. 74:94 (19:19, 13:22, 25:23, 17:30)

KS: Balsam 18, Klementowska 15, Sojka 15, Pawlukiewicz 14, Aleksandrowicz 6, Polis 4, Fredziak 2, Fojna.

AZS: Sobek 25, Poros 21, Stelmach 15, Witkowska 11, Pasternak 10, Kopciuch 6, Sługocka 4, Szałas 2, Dominiczuk