Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 7303
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Paszporty krajów Unii Europejskiej pod Śnieżką

Wtorek, 5 marca 2013, 8:29
Aktualizacja: 8:39
Autor: Mea
Karpacz: Paszporty krajów Unii Europejskiej pod Śnieżką
Fot. Zbigniew Piepiora
„Paszporty krajów Unii Europejskiej” to tytuł interesującej wystawy, którą można obecnie oglądać w Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu. Ekspozycja prezentuje m.in. wzory współczesnych paszportów, funkcjonujących na terenie UE.

Wystawę zorganizowały: Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju oraz Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu wraz z Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych w Warszawie i Hotelem Mercure w Karpaczu. Ekspozycję uroczyście otworzyli dr hab. Maciej Szymczyk – Dyrektor Muzeum Papiernictwa, Zbigniew Kulik – Dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu oraz Jan Bałchan – Kurator wystawy.

- Można zobaczyć historyczne paszporty z kolekcji Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju i wzory współczesnych paszportów używanych na obszarze Unii Europejskiej wypożyczone z Komendy Głównej Straży Granicznej w Warszawie. Są informacje dotyczące zabezpieczeń zastosowanych w paszportach przygotowane przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych w Warszawie oraz materiały obrazujące działalność Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej im. Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku – wymienia Zbigniew Piepiora, uczestnik wernisażu.

Wydarzenie zostało objęte patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych, Marszałka Województwa Dolnośląskiego i Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

Wystawę można oglądać codziennie, oprócz poniedziałków, w godzinach 9.00-17.00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group