Środa, 17 kwietnia
Imieniny: Rudolfa, Roberta
Czytających: 5486
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Paszporty Empatii i Kryształowe Dzwonki wręczone

Środa, 4 grudnia 2013, 7:46
Aktualizacja: Czwartek, 5 grudnia 2013, 7:13
Autor: Mea
Jelenia Góra: Paszporty Empatii i Kryształowe Dzwonki wręczone
Fot. Mea
Jerzy Owsiak, Bartosz Kamuda oraz Kazimierz Klimek zostali wyróżnieni za działalność charytatywną, podczas wczorajszej III Integracyjnej Biesiady Teatralnej „Spotkajmy się mimo wszystko”, zorganizowanej przez Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych w Jeleniej Górze. Impreza została zorganizowana z okazji Światowego Dnia Niepełnosprawnych i Wolontariuszy.

- Od 12. lat spotykamy się na początku grudnia. Doświadczenie i poświęcenie naszych współpracowników oraz chęć otwarcia się i podzielenia swoimi problemami osób, które zgłaszają się do nas, sprawiły, że udało nam się przełamać wiele barier uniemożliwiających funkcjonowanie niepełnosprawnym. W tym roku realizowane przez nas projekty sięgają prawie 1 mln zł. Z pomocą docieramy nie tylko do mieszkańców regionu jeleniogórskiego, ale również kamiennogórskiego. Prowadzimy nowatorską metodę świadczenia usług informacyjnych, czemu służą zarówno doradcy, jak i bezpłatna infolinia. Przeciwdziałamy wykluczeniu społecznemu m.in. poprzez aktywizację zawodową – mówił Stanisław Schubert, prezes KSON.

- Również nasza siedziba zmienia się na lepsze. Została otwarta nowoczesna pracownia komputerowa, dzięki której ponad 150 osób nauczyło się poruszania w Internecie. Kończy się budowa podjazdu do naszego budynku - dodał.

KSON współpracuje również ze Stowarzyszeniem Jeleniogórskiej Młodzieży „all-ternatywa”, któremu w ubiegłym roku użyczył miejsca do organizacji sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jerzy Owsiak zbierał pieniądze na sprzęt dla oddziałów geriatryczny, na których leczy się osoby starsze. Część z zakupionego sprzętu trafiła do szpitala w Jeleniej Górze, dlatego też Paszport Empatii z Tytułem Ambasadora Ludzi Otwartych Serc oraz kryształowy dzwonek KSON został przyznany Jerzemu Owsiakowi. Dzwonek odebrali przedstawiciele „all-ternatywy” i przekażą go wkrótce Jerzemu Owsiakowi.

Kolejny Paszport został przyznany Bartoszowi Kamudzie, bokserowi, który zorganizował niedawno II Turniej o Puchar Prezydenta Miasta „Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą” w boksie. Dochód z tej charytatywnej imprezy został przeznaczony dla rodziny Witkowskich na przeszczep komórek macierzystych.

- Trzeba wspierać osoby potrzebujące, a jest jeszcze wiele do zrobienia, więc planujemy kolejne turnieje, a mieszkańców Jeleniej Góry prosimy o hojność – zaznaczył Bartosz Kamuda.

Trzeci tytuł Ambasadora Ludzi Otwartych Serc trafił do Kaziemierza Klimka, dzięki któremu zrealizowano wraz z wolontariuszami remont pracowni komputerowej. Obecnie pomaga dostosować pomieszczenia zagrzybione do dobrych warunków oraz remontuje toalety.

Przyznano również dyplomy członków Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie i Ruchowo „Przyjaciele”, za prężną współpracę z KSON-em. – Działamy już od 15 lat i mamy ok. 30 członków. Organizujemy spotkania integracyjne dla osób niepełnosprawnych, wycieczki w różne ciekawe miejsca, spotkania z psychologiem, czy też warsztaty. Dzielimy się problemami, na które szukamy rozwiązań. Nasi członkowie brali udział m.in. w warsztatach aktywizacji zawodowej w KSON- ie – mówiła Barbara Zagrobelna, prezes SONIiR „Przyjaciele”.

Z programów KSON-u korzystają również seniorzy. – W ubiegłym roku wziąłem udział w warsztatach komputerowych, dzięki którym nauczyłem się pisać na klawiaturze, korzystać z Internetu, co ułatwiło mi życie. Działalność KSON-u oceniam bardzo dobrze – podkreślał Eugeniusz Markiewicz.

Podczas spotkania Maciej Lis, pełnomocnik terenowego Rzecznika Praw Obywatelskich mówił o ratyfikowanej niedawno konwencji ONZ do spraw osób niepełnosprawnych. Nie zabrakło występów artystycznych. Zagrał m.in. zespół Fonike fare, wystąpił też Perfectum.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz sąsiadów, którym możesz zaufać? I zostawić np. klucze do mieszkania, aby podlewali kwiaty?

Oddanych
głosów
829
Tak
57%
Nie
43%
 
Głos ulicy
Czy wierzymy w kiełbasę wyborczą?
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
 
Rozmowy Jelonki
Prace idą żwawo
 
Polityka
Piechowice: Burchacki vs. Kubielski
 
Karkonosze
Premiera już za tydzień
 
Aktualności
Patryk dziękuje uczestnikom pikniku
 
Aktualności
Diamencikowe stroje są super
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group