Sobota, 3 czerwca
Imieniny: Leszka, Tamary
Czytających: 8417
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pasjonaci sprzątali jeleniogórskie podziemia

Niedziela, 31 stycznia 2016, 7:23
Aktualizacja: Poniedziałek, 1 lutego 2016, 8:31
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Pasjonaci sprzątali jeleniogórskie podziemia
Fot. Tomasz Raczyński
Pasjonaci historii zaprzyjaźnieni z Projektem Arado przybyli wczoraj (30.01) do Jeleniej Góry, by wspólnymi siłami posprzątać podziemia przy ul. Chełmońskiego po poprzednim dzierżawcy. Tym samym śladów po dawnej dyskotece już nie ma i można planować kolejne etapy aranżacji Time Gates – Bram Czasu.

Około 20-osobowa grupa ludzi z różnych stron Polski (Łódź, Warszawa, Kraków) miała za zadanie zniszczenie murów postawionych na potrzeby dyskoteki oraz wyniesienie wszelkich elementów z nią związanych.

- Brama Czasu to będzie jedyna taka atrakcja turystyczna w Polsce – zapowiada menadżer jeleniogórskich podziemi Krzysztof Wojtas. - Cały ten obszar będzie podzielony na różne strefy, w których turysta będzie mógł się przenieść do różnych światów, m.in. w czasy II wojny światowej, a także wojen napoleońskich, być może w sceny z filmów – dodał przedstawiciel Arado. Jak mówi K. Wojtas, specjaliści od planów filmowych, którzy obejrzeli jeleniogórskie podziemia byli zachwyceni potencjałem tego miejsca.

W akcji sprzątania podziemi wzięły udział całe rodziny, byli to przedstawiciele Klubu Poszukiwawczo-Eksploracyjnego „Eksplorer” znajdującego się w strukturach PTTK, a także grupy Zagłębie ze Śląska, Kompanii Brus z Łodzi oraz zaprzyjaźnione osoby z Warszawy - powiedział Wiktor Stusio z „Restyling” w Łodzi. - Robiliśmy podobne akcje w Świnoujściu podczas wakacji – wspomina W. Stusio, który przyznał, że są pasjonatami i lubią pomagać.

W pracach mających na celu przygotowanie pomieszczeń do Bramy Czasu wziął też udział archeolog, który swój wolny czas poświęca pasjom. - Archeologia to element historii, dlatego znalazłem się tutaj – powiedział Radosław Herman z Łodzi. - A obiekt jest niezwykły. To ogromny kompleks podziemi, w którym można zobaczyć przekroje skał, labirynt jak w lochach minotaura czy budowle z czasów niemieckich – podkreślał Radosław Herman.

- Można też przy okazji poznać wielu ciekawych ludzi, których znamy z opowieści czy przekazów medialnych, więc fantastycznie, że możemy się spotkać tutaj – dodał Przemek Korgul, pasjonat z Warszawy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
802
Tak
10%
Nie
85%
Nie wiem
5%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group