Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 9401
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Park Zdrojowy wiosną: nędza i rozpacz

Wtorek, 23 marca 2010, 7:54
Aktualizacja: Środa, 24 marca 2010, 12:50
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Park Zdrojowy wiosną: nędza i rozpacz
Fot. Pan Tomasz
Wizytówka Cieplic tonie w brudach i gruzach, a hrabia Schaffgotsch w grobie się przewraca – takie refleksje można mieć po wiosennym spacerze w tej części uzdrowiska Cieplice. – To, co zobaczyłem, jest przerażające – napisał do nas Czytelnik.

Fontanna z nagą Marysieńką – stan makabryczny. Wiadomo, że wymaga remontu, ale to nie znaczy, że musi tam być taki nieporządek! Ktoś zniszczył płyty pokrywające nieckę wodotrysku. Walają się one bez ładu i składu. – To ulubione miejsce zabaw rodziców z małymi dziećmi. Aż strach pomyśleć co może się wydarzyć . I to już nie w samej fontannie ale wokół, gdzie pełno gruzu, rozbitego szkła butelkowego – zauważa pan Tomasz, który podzielił się z nami zdjęciami ze spaceru.

Szlak wiodący Parkiem Zdrojowym do klubu Olimp jest usłany śmieciami. – Nie wiem kto jest gospodarzem tego terenu , ale kuracjuszy to pewnie nie interesuje - świadczy to tylko o odpowiedzialnych za taki stan – pisze pan Tomasz. Zauważa przy tym zupełną bierność służb porządkowych, które – jego zdaniem – nie reagują na grupy hałaśliwych i agresywnych młodych ludzi, którzy – w dużej mierze – brudzą i bardzo hałasują. W Parku nie brakuje też miłośników tanich nalewek. Budzą się z zimowego snu i większość dnia spędzają na ławeczkach załatwiając swoje potrzeby w pobliskich krzakach.

Faktem jest, że późną wiosną mają rozpocząć się prace rewitalizacyjne w Parku Zdrojowym, które mają kosztować 12 milionów złotych. Czy to jednak znaczy, że na tym terenie nie trzeba już sprzątać? Póki co kuracjusze, dla których przebywanie na tym terenie miało być jedną z atrakcji, wyjadą z Cieplic zabierając wspomnienia o jednym z najbrudniejszych kurortów w Polsce.

- Teren w parku ma kilku właścicieli - tłumaczy Michał Kasztelan, prezes MPGK. Części obszaru należą do uzdrowiska, Zdrojowego Teatru Animacji czy też do Sanatorium Agat. Fragment zanieczyszczony najbardziej właściciela nie ma. Prezes zapewnił także, że wiosenne porządki w zakątkach, za które jest odpowiedzialny, będą prowadzione na bieżąco. Sprawę komplikuje też wizja rewitalizacji, bo z całą pewnością fragmenty Parku Zdrojowego zostaną całkowicie przebudowane.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (35)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
1039
Tak
11%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
25%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
112
Akcja "Gruchot"
 
Turystyka
Dramat w górach
 
112
Seniorzy z policją
 
Polityka
O herbie powiatu
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group