Czwartek, 9 lutego
Imieniny: Apolonii, Cyryla
Czytających: 9454
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Park Norweski także dla cyklistów i rolkarzy

Niedziela, 30 września 2012, 8:07
Aktualizacja: 14:47
Autor: um/red
Jelenia Góra: Park Norweski także dla cyklistów i rolkarzy
Fot. mea
Efekty I etapu robót w Parku Norweskim w Jeleniej Górze –Cieplicach oraz szczegóły II etapu, który będzie realizowany w 2013 r. – były tematem spotkania prezydenta Jeleniej Góry z przedstawicielami Rady Jednostki Pomocniczej Cieplice oraz reprezentantami stowarzyszeń miłośników Cieplic. – Ten park będzie miał odmienny charakter od Zdrojowego – podkreślił prezydent Marcin Zawiła. – Chcemy, by były tu pełne możliwości jazdy rowerami, na rolkach, itp. Ważny jest więc każdy szczegół, w tym rodzaje nawierzchni ścieżek, a przede wszystkim – takie ich zaplanowanie, by wszyscy użytkownicy byli bezpieczni.

- Ciepliczanie uczestniczący w spotkaniu wnieśli wiele wartościowych uwag praktycznych, ale najważniejsze jest, iż mieliśmy szansę przekazać im pełną informację o możliwym zakresie robót. Z najwyższą satysfakcją wprowadzam zwyczaj konsultacji ważnych dla Miasta projektów, bo to pozwala uniknąć w fazie realizacji niepotrzebnych emocji, powstających z reguły z niepełnej wiedzy stron - podkreślał M. Zawiła.

W Parku Norweskim rewitalizacja idzie pełną parą. Wiele prac już zrobiono. Oczyszczono m.in. dno stawu i wyrównano jego brzegi. Odremontowano trzy mosty: jeden zabytkowy - kamienny i dwa drewniane. Co jeszcze trzeba zrobić? Fontannę w stawie, remont ścieżek, oświetlenie, inwentaryzację zieleni. Ponadto w przyszłym roku przewiduje się budowę muszli koncertowej w miejscu, gdzie znajduje się stara scena.

Fontanna w stawie ma nie tylko uatrakcyjnić park, ale również będzie dotleniać akwen. Alejki zostaną przebudowane w taki sposób, by w miarę bezkolizyjnie poprowadzić trakty piesze i rowerowo-piesze. Inwestycja ma zostać zakończona do 30 września 2013 r. Jest ona prowadzona w ramach projektu „Ochrona przeciwpowodziowa obszarów uzdrowiskowych w Jeleniej Górze i Bad Muskau”, którego wartość wynosi 9 mln zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
528
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group