Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Czwartek, 2 kwietnia
Imieniny: Franciszka, Władysława
Czytających: 43306
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pamiętaliśmy...

Wtorek, 3 kwietnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 3 kwietnia 2007, 16:57
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Pamiętaliśmy...
Fot. Jerzy Wrona
W drugą rocznicę śmierci Papieża był koncert i spotkania polityków, nie było białego marszu.

Wykonaniem Requiem Guiseppe Verdiego w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego jeleniogórzanie i organizatorzy dali wyraz pamięci o Janie Pawle II. Zaśpiewał chór Filharmonii Węgierskiej z Budapesztu, zagrali filharmonicy jeleniogórscy pod batutą Jerzego Swobody.

Druga rocznica śmierci Papieża Polaka była także okazją do spotkania w stolicy Karkonoszy polityków, w tym koła Platformy Obywatelskiej. Oprócz prezydenta Marka Obrębalskiego i jego zastępcy Jerzego Łużniaka, a także przewodniczącego rady miasta Huberta Papaja oraz radnych pojawili się parlamentarzyści Beata Sawicka i Grzegorz Schetyna.
Spotkanie miało miejsce w sali restauracyjnej Teatru Jeleniogórskiego, gdzie chwilą ciszy uczczono pamięć Ojca Świętego.

Ważne osobistości pojawiły się także podczas samego koncertu. Była posłanka PiS Marzena Machałek oraz marszałek województwa dolnośląskiego Andrzej Łoś.

Zdaniem mieszkańców, zwłaszcza młodych, podczas uroczystości bardzo brakowało spontanicznej formy świadectwa pamięci o Papieżu, białego marszu, który w poprzednich dwóch latach – skupiając tysiące jeleniogórzan – przechodził przez miasto ku krzyżowi milenijnemu.
– Na pewno chętnych byłoby co najmniej tylu samo – takie głosy od Czytelników odebraliśmy w dzień po uroczystościach rocznicowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Jaki sposób robienia zakupów preferujesz?

Oddanych
głosów
511
W Internecie
26%
Stacjonarnie w sklepie
66%
Oglądam/przymierzam w sklepie, a kupuję w Internecie
8%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Spacer czy bieganie dla 40+ i 50+? Co lepsze dla zdrowia i kondycji?
Rozmowy Jelonki
Po co właściwie zmieniamy czas? Lepszy zimowy czy letni?
 
Aktualności
Harcerstwo bez telefonów. „Pokazujemy dzieciom, że prawdziwe życie jest poza ekranem”
 
Aktualności
Nowe posterunki Policji w Janowicach Wielkich i Podgórzynie już otwarte dla mieszkańców
 
112
Chciał wysadzić ludzi w powietrze!
 
112
Kolizja na Sobieskiego
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group