Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 5542
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pamiętaliśmy...

Wtorek, 3 kwietnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 3 kwietnia 2007, 16:57
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Pamiętaliśmy...
Fot. Jerzy Wrona
W drugą rocznicę śmierci Papieża był koncert i spotkania polityków, nie było białego marszu.

Wykonaniem Requiem Guiseppe Verdiego w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego jeleniogórzanie i organizatorzy dali wyraz pamięci o Janie Pawle II. Zaśpiewał chór Filharmonii Węgierskiej z Budapesztu, zagrali filharmonicy jeleniogórscy pod batutą Jerzego Swobody.

Druga rocznica śmierci Papieża Polaka była także okazją do spotkania w stolicy Karkonoszy polityków, w tym koła Platformy Obywatelskiej. Oprócz prezydenta Marka Obrębalskiego i jego zastępcy Jerzego Łużniaka, a także przewodniczącego rady miasta Huberta Papaja oraz radnych pojawili się parlamentarzyści Beata Sawicka i Grzegorz Schetyna.
Spotkanie miało miejsce w sali restauracyjnej Teatru Jeleniogórskiego, gdzie chwilą ciszy uczczono pamięć Ojca Świętego.

Ważne osobistości pojawiły się także podczas samego koncertu. Była posłanka PiS Marzena Machałek oraz marszałek województwa dolnośląskiego Andrzej Łoś.

Zdaniem mieszkańców, zwłaszcza młodych, podczas uroczystości bardzo brakowało spontanicznej formy świadectwa pamięci o Papieżu, białego marszu, który w poprzednich dwóch latach – skupiając tysiące jeleniogórzan – przechodził przez miasto ku krzyżowi milenijnemu.
– Na pewno chętnych byłoby co najmniej tylu samo – takie głosy od Czytelników odebraliśmy w dzień po uroczystościach rocznicowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group