Czwartek, 6 sierpnia
Imieniny: Jakuba, Sławy
Czytających: 2589
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pamiętaliśmy...

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 3 kwietnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 3 kwietnia 2007, 16:57
Autor: TEJO
Fot. Jerzy Wrona
W drugą rocznicę śmierci Papieża był koncert i spotkania polityków, nie było białego marszu.

Wykonaniem Requiem Guiseppe Verdiego w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego jeleniogórzanie i organizatorzy dali wyraz pamięci o Janie Pawle II. Zaśpiewał chór Filharmonii Węgierskiej z Budapesztu, zagrali filharmonicy jeleniogórscy pod batutą Jerzego Swobody.

Druga rocznica śmierci Papieża Polaka była także okazją do spotkania w stolicy Karkonoszy polityków, w tym koła Platformy Obywatelskiej. Oprócz prezydenta Marka Obrębalskiego i jego zastępcy Jerzego Łużniaka, a także przewodniczącego rady miasta Huberta Papaja oraz radnych pojawili się parlamentarzyści Beata Sawicka i Grzegorz Schetyna.
Spotkanie miało miejsce w sali restauracyjnej Teatru Jeleniogórskiego, gdzie chwilą ciszy uczczono pamięć Ojca Świętego.

Ważne osobistości pojawiły się także podczas samego koncertu. Była posłanka PiS Marzena Machałek oraz marszałek województwa dolnośląskiego Andrzej Łoś.

Zdaniem mieszkańców, zwłaszcza młodych, podczas uroczystości bardzo brakowało spontanicznej formy świadectwa pamięci o Papieżu, białego marszu, który w poprzednich dwóch latach – skupiając tysiące jeleniogórzan – przechodził przez miasto ku krzyżowi milenijnemu.
– Na pewno chętnych byłoby co najmniej tylu samo – takie głosy od Czytelników odebraliśmy w dzień po uroczystościach rocznicowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz

~Oburzony 3-04-2007 17:25
Co to ludzie, co tak ostentacyjnie bankiet z szyneczką i alkoholem urządzają w dzień śmierci papieża. Wstyd, w wielkim poście i tak smutnym dla narodu dniu. Nawet komuniści za Polski Ludowej byli bardziej skrępowani w dniach waznych dla katolikow!
~sep 3-04-2007 18:50
może to jest sok porzeczkowy a nie alkohol?
~nastolatka_15 3-04-2007 19:39
widać innym młodym ludziom nie hce sie 4 liter ruszyć, pójść di kościoła i posłuchać muzyki innej niż techno czy hip-hop.... no ale cóż mówi sie zycie widocznie muzyka klasyczna zaczyna powoli umierać a szkoda ... jakby zrobiono bialy marsz to pewnie znowu połowa ludzi by potraktowała to jak okazja do spotkania się ze znajomymi ... niestety ... natomiast powiedzcie mi ludzie z jakiej okazji ci urzędnicy robią sobie imprezke w takim dniu ??:/
~Wave 3-04-2007 19:50
że niby z powodu czyjejś śmierci obowiązuje zakaz jedzenia? ciekawe... a propos - post jest dobry dla utrzymania dobrej linii ;)
~ojo 3-04-2007 19:52
Jeśli ktoś jest przeciwny rządzącej władzy, to co by się nie wydarzyło to i tak będzie skrytykowane. Uważam, że Koncert był super, a wspominać Papież każdy może jak sobie chce!
~Bed Bojs 3-04-2007 20:43
A PO w rocznice smierci Ojca Świetego napila sie wodeczki. Ciekawe, jakie toasty wznosili? A Pan Prezydent na zdjeciu tak wzruszony, jakby to jego rocznica byla...
~MARCYŚ 3-04-2007 20:47
DOŚĆ TEGO CYRKU ZASTANÓWCIE SIĘ POCO TE SZOPKI???
~JanorW 3-04-2007 21:01
Do Oburzonego i Bed Bojs, Widzę Szanowni Panowie(Panie), że lampka wina , przy obiedzie kojarzy się Panom wyłącznie z biesiadą. Wygląda na to, że nie znacie Panowie innej metody, tj. kulturalnego wypicia lampki wina, do posiłku, a to nie jest nigdy zabronione. Odsyłam do lektury savuar vivre i zasad kultyralnego spożywania posiłków. Wam Panowie, widać znany jest tylko jeden sposób picia, wiadomo jaki ..., nie trzeba zaraz wznosić toastów, poprostu jampka wina jest jako jeden ze składników całego menu.
~yyyyy 3-04-2007 21:02
Ten stół zastawiony z prezydentem na czele nie pasuje do tego artykułu w takim dniu....
~Obywatel Szaraczek 3-04-2007 21:29
Gratulacje dla pomysłodawców i uczestników imprezy przy kieliszku. Obnosić się z tym w mediach to zdumiewający niedostatek taktu i porażający brak empatii z obchodzącymi żałobę jeleniogórzanami! Co by powiedział o tym pan Schetyna???
~Henia 3-04-2007 23:15
szanuję, że czci sie taką rocznicę. Ale nie rozumiem jak w momencie 21.47 dotaję SMS, że muszę uczcić tą uroczustośc wysyłając 8 SMS-ów do ludzi o roczniczy śmierci - bo inaczej spotka mnie 8 nieszczęść. O zdrozo...Czy my katolicy musimy na siebie ściągać "8 nieszczęść"? Czy po prostu nie chodzi o nabijanie kasy dla telefonii komórkowej? - nie wiem. Wiem , że podobne "teksty" były na Gadu Gadu. Dość "ciennogrodu" - opamiętajcie się ludzie. Modlitwa i zaduma wystarczy.Niech każdy jak chce to niech czci na swój sposób /najlepsza modlitwa lub świeczka/. A może JELONKA prześle tą informację dla Ojca Rydzyka i naszych proboszczów jeleniogórskich parafii, aby się opamiętali "nieświadomi". Proponowałabym Księdza Kanonika Józefa z Ciepli - bardzo postępowy. Da sobie z tym problemem radę.
~kom 4-04-2007 4:15
Zloby zawsze sie znajdia, a ze stypa bez wodeczki sie nie obejdzie, zeby sie trumna nie rozeschla...
~bezdomny 4-04-2007 7:24
Szkoda, że tylko jeden dzień... i w taki sposób... Daleko tym VIP-om do Matki Teresy :-(
~Obserwator 4-04-2007 8:38
Lampka wina do obiadu owszem wskazana.Nie rozumiem dlaczego akurat spotkanie odbywa się w sali restauracyjnej.Czy to też dobre wychowanie.Można było się spotkać w sali posiedzeń UM,bez narażania podatnika na koszty.Ale była o k a z j a .Gratuluję Papież napewno ucieszył się.
~kruszynka 4-04-2007 8:52
JanorW, a zatem wyobrazam sobie to kulturalne spożywanie, "A teraz drodzy Państwo z okazji śmierci Jana Pawła II napijemy się winka, kto białe? Kto czerwone? Polecam czerwone, bardziej pasuje do kardydnalskiej purpury, zaś białe oddaje ducha stroju Ojca Świętego". Żenada robić takie nasiadówki polityczne w takim dniu. Kultura - zero, wychowanie - zero, kidersztuba - zero, wyczucie - zero. Za to savuar vivre po słome, która wystaje z gumiaków...
~edual 4-04-2007 9:55
Szanowni krytykanci, jacyż Wy jesteście małostkowi i zgorzkniali. Czepiliście się czegoś, co jest marginalnym argumentem w całej sprawie, a nie odnosicie się do innych wzniosłych i szlachetnych działń. Najwazniejszyn było, spotkanie wszystkich, chcących oddać hołd zmarłemu Papieżowi, poprzez uczczenie tego Faktu, minutą ciszy, a potem udanie się razem do kościoła, by wysłuchać koncertu, wykonywanego również z tej okazji. Lecz Wy tego nie zauważacie, niewytłumaczalna jest w Was gorycz i niechęć do czynów wzniosłych, a widzicie tylko, to co Wam jest najłatwiejsze do skrytykowania i zniszczenia. Przykro jest mi również, ze względu na tych ludzi, którzy wzieli udział w spotkaniu i koncercie, a Wy ich oceniliście, że spotkali się wyłącznie dla biesiadowania. Smutne to, że my Polacy jesteśmy tak małostkowi !
~platformiarz 4-04-2007 10:05
Gwoli pełnej prawdy należałoby podać ,że w koncercie udział wzięli również inni parlamentarzyści ( senator Tadeusz Lewandowski i posłanka Beata Sawicka ). Natomiast Grzegorz Schetyna nie dotarł do Jeleniej Góry. Spotkanie członków koła PO z okazji Świąt Wielkanocnych odbyło się przed koncertem i nie należy jego łączyć z papieską rocznicą , choć część jego uczestników wzięła udział w koncercie.
~Osservatore R. 4-04-2007 10:16
Wiadomo, że PO to "wojujący ateiści" i są do tego zdolni. Tak sobie wyobrażają modernizację Polski: plaster szynki w wielkim poście i wino ku czci zmarłego Papieża. Nasz prezydent, który lubi przepraszać, będzie znów miał za co!
~do sępów 4-04-2007 11:07
Zakłamany ludu z Ciemnogrodu (do wszystkich, którzy krytykują), jesteście zgrają sępów, pastwiacych się nad "zdobyczą", nie przez was upolowaną. Brak wam rozeznania, co jest dobre, a co złe, co jest sednem sprawy, a co otoczką. Co wy zrobiliście szlachetnego w tym rocznicowym dniu ? Pochwal się jeden z drugim !
~rat 4-04-2007 11:47
hmm, dzień jak każdy inny...
~kop 4-04-2007 14:22
Dzięki organizatrom za tak wspaniałą imprezę. Myślę,że Papierz byłby wdzięczny za tak uroczyste spotkanie, a wy mali ludzie macie problem ze sobą to szukajcie ujścia gdzie indziej.!
~sonia 4-04-2007 15:19
Do kop! No tak, papierz przez "rz" napewno byłby wdzięczny. Należy serdecznie pogratulować działaczom PO nie tylko niestosownej balangi, ale i sympatykow. Jaka PO, tacy sympatycy.
~bed bojs->kop 4-04-2007 16:35
Wzorem jeleniogorskiej PO upichcilismy sobie caly gar barszczu, kupilismy szyneczke i nasmazylismy schabowych, do tego szesc flaszek wina made by Ksiadz Jankowski, zasiedlismy za talerzami i pijac oraz jedzac wspominalismy JPII tlumaczac sobie, ze on rowniez jadl, pil barszczyk, na pewno nie gardzil szyneczka oraz winkiem i ze w dzien zadumy na pewno weseliby sie i plasal... Taki niestety to kraj, ze jak sie jest z PO to nawet rocznice smierci mozna obchodzic obiadem w knajpie (ciekawe czy pieniadze miejskie na to poszly) i bedzie to uznane (przynajmniej w PO) za maksymalny smak, elegancję, klasę. Tylko słoma z butów wypadła w teatrze i nowa trzeba kupic, hamerykanska...
~Do soni 4-04-2007 16:45
Sonia, gdzie ty widzisz balangę. Widać głodnemu chleb, na myśli. Powinnaś leczyć się, może na wzrok (?), może na głowę (?), a może na i chyba to najpewniejsze, na ZAWIŚĆ !!!!!!!
~JanorW 4-04-2007 18:17
Do wiadomości Wszystkich, dociekliwych odpłatności za poczęstunek, w kawiarni Teatru Jeleniogórskiego. Wszyscy uczestnicy (członkowie i sympatycy PO), którzy wzięli udział w tym spotkaniu, zobowiązani byli z własnych środków, zapłacić kwotę 15,- zł (słownie: piętnaście złotych), za poczestunek. Ani jedna złotówka, nie została wydana z innych środków pieniężnych. Pozdrawiam Wszystkich

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group