Sobota, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 5594
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Padł wielki jesion, ludzie... odetchnęli

Środa, 11 stycznia 2012, 13:55
Aktualizacja: 13:57
Autor: bc
JELENIA GÓRA: Padł wielki jesion, ludzie... odetchnęli
Fot. Agrafka
– Nareszcie ścięli drzewo, które ktoś posadził kilkadziesiąt lat temu na studzience koło budynku przy ul. Wojska Polskiego 40. Nie można było zrobić tego wcześniej? Przecież po deszczach stojąca woda zalewała dom, no i chodnik był przez to nierówny – opowiadała nam dzisiaj jeleniogórzanka Maria Przybysz. – Nareszcie ktoś poszedł po rozum do głowy! – podkreślała.

- To drzewo, to było istne skaranie boskie, przez nie na chodniku stała woda, sypały się z niego gałęzie, no i zwyczajnie zawadzało. Rosło przecież na środku traktu dla pieszych - mówili okoliczni mieszkańcy. To oni wnioskowali do magistratu o wycięcie tej zawalidrogi.

Zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów Jerzy Bigus opowiadał, że jesion przy Wojska Polskiego był przeszkodą dla pieszych i niszczył pobliską studzienkę kanalizacji sanitarnej. Dlatego został wycięty. - Zaraz potem poprosiliśmy „wodociągi”, żeby naprawili tę studzienkę. Bo oprócz tego, że niszczył ją jesion, to jeszcze była od początku źle zrobiona. Te prace już zostały wykonane – opowiadał.
Teraz, na zlecenie MZDiM, ekipa usuwa resztki pnia, a potem wyrówna teren. Na koniec zostanie położona nowa nawierzchnia.

- Ale zostawili korzenie. Jak one zgniją, to ten nowy chodnik się zapadnie i cała robota na nic – zwracali uwagę ludzie. Jerzy Bigus tłumaczył, że korzenie są bardzo rozrośnięte i trudno byłoby je wykopać. - Być może, że za trzy-cztery lata chodnik może się trochę zapaść, ale wcale nie musi się tak stać – twierdził zastępca dyrektora MZDiM. - Postanowiliśmy wykonać tę pracę dla bezpieczeństwa przechodniów – podkreślał Jerzy Bigus.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group