Czwartek, 22 kwietnia
Imieniny: Kai, Łukasza
Czytających: 6835
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

AACHEN (NIEMCY): Owocna prezentacja powiatu w Aachen

Środa, 13 kwietnia 2011, 8:00
Aktualizacja: 8:01
Autor: Agrafka
AACHEN (NIEMCY): Owocna prezentacja powiatu w Aachen
Fot. Organizatorzy
Po raz kolejny powiat jeleniogórski był promowany na Euroregionalnych Targach EUREGIOWIRTSCHAFT tym razem w partnerskim mieście Aachen, gdzie swoje oferty prezentowały również Jablonec nad Nisou oraz Oberlausitz Niederschleisen z Bautzen. Zakończone w ostatnich dniach marca targi odwiedziło 160 tysięcy osób.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się prezentowane foldery i broszury przedstawiające atrakcje turystyczne naszego regionu. Zwiedzający pytali o warunki zakwaterowania, możliwości aktywnego wypoczynku, o oferty wypoczynku z dziećmi czy też o miejsca warte zwiedzenia.

Jak zwykle dużą popularnością cieszyły się także smakołyki przywiezione z Polski. Doskonale położenie stoiska sprawiło, że duża liczba osób miała okazję do bezpośrednich rozmów z informatorami oraz możliwość zapoznania się materiałami promocyjnymi.

Stoisko powiatu jeleniogórskiego odwiedziła pani Sabine Verheyen, poseł Parlamentu Europejskiego oraz Helmut Etschberg, prezydent Regionu Miast w Aachen. Podczas wizyty podkreślono ogromną wagę partnerstwa pomiędzy naszymi regionami, które może być wzorem dla innych. Pani poseł zaprosiła przedstawicieli strony polskiej, niemieckiej i czeskiej do zaprezentowania prowadzonej współpracy w Parlamencie Europejskim w Brukseli podczas Dni Europy, które odbędą się we wrześniu bieżącego roku.

Ponad 20-letnie partnerstwo między Regionem Miast Aachen owocuje realizacją wspólnych przedsięwzięć przynoszących korzyści dla obu stron. Już w najbliższym czasie, podczas majowych targów turystycznych TOURTEC stworzona zostanie możliwość podjęcia współpracy z partnerami z Holandii i Belgii, a jeszcze w tym roku klub szybowcowy z Aachen planuje obóz młodzieżowy we współpracy z Aeroklubem Jeleniogórskim.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group