Wtorek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka
Czytających: 11284
Zalogowanych: 27
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Oświadczenie Urzędu Skarbowego w Jeleniej Górze w sprawie tragedii rodziny Gródek

Środa, 3 lipca 2013, 7:57
Aktualizacja: Czwartek, 4 lipca 2013, 8:24
Autor: US Jelenia Góra
Przypomnijmy, że Jan Gródek 13 czerwca popełnił samobójstwo, wjeżdżając samochodem do Zalewu Pilchowickiego. Jak napisał w liście pożegnalnym uczynił to przez pracowników Urzędu Skarbowego w Jeleniej Górze.

A oto treść oświadczenia:
„Jest nam bardzo przykro z powodu tego co się wydarzyło. Każda śmierć jest bowiem tragedią bez względu na przyczyny i wszyscy współczujemy rodzinie zmarłego i bliskim.

Podstawowym celem administracji podatkowej jest pobieranie dochodów podatkowych. Organy podatkowe realizując powyższe zadanie codziennie wydają dziesiątki orzeczeń, jak również codziennie przeprowadzają szereg działań windykacyjnych, gdyż do tego zostały powołane. Pragniemy jednak podkreślić, że żadne działania nie są podyktowane złą wolą organów podatkowych ani osobistymi pobudkami pracujących w nich pracowników. Również i w tej sprawie sytuacja taka nie miała miejsca.

Tutejszy organ podatkowy był organem właściwym do egzekwowania należności wynikających z decyzji wydanych przez Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej. Po otrzymaniu tychże decyzji przystąpiono do czynności egzekucyjnych, co miało miejsce w grudniu 2012 roku. W dniu 2 stycznia 2013 roku złożony został przez podatnika wniosek dotyczący prowadzonego wobec niego postępowania egzekucyjnego. Powyższy wniosek został przez tutejszy organ niezwłocznie załatwiony, w całości pozytywnie dla podatnika. W wyniku podjętego rozstrzygnięcia z dniem 14 stycznia 2013 roku wstrzymano wykonywanie jakichkolwiek czynności egzekucyjnych na rzecz innego sposobu zabezpieczenie wykonania zobowiązań, które zostało zaproponowane przez samego podatnika. Od tamtego czasu nie podejmowano wobec podatnika żadnych czynności egzekucyjnych. Czynności takie nie będą również podejmowane do czasu rozpatrzenia tej sprawy przez sąd administracyjny.

Ze względu na obowiązującą organy podatkowe tajemnicę skarbową nie można podać bardziej szczegółowych informacji w tej sprawie, prosimy jednak o dokonanie obiektywnej jej oceny”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (59)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
952
Tak, regularnie
24%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
24%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Rzucają wyzwanie Orlenowi!
 
Rozmowy Jelonki
Dostali 8 mln zł na szkołę
 
Kultura
Zakończenie sezonu w Filharmonii w Jeleniej Górze
 
Aktualności
Duet ratowniczy blisko podium
 
Kultura
30 lat Leniwca
 
Kilometry
Będzie kolejny odcinek "ekspresówki"
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group