Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Czwartek, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 5273
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Ósemka” na rzecz dzieci z Afryki

Niedziela, 27 maja 2012, 9:37
Aktualizacja: 9:38
Autor: Angela
Jelenia Góra: „Ósemka” na rzecz dzieci z Afryki
Fot. Adrian Cichecki
Afrykańskie tańce i muzyka grana na bębnach, występ zespołu Mercus, budowa posągów afrykańskich, kiermasz, malowanie twarzy, i przede wszystkim zbiórka pieniędzy dla dzieci z Ruandy – to tylko kilka z elementów „Dnia Afryki”, który w piątek (25 .05) zorganizowano w Szkole Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze.

„Dzień Afryki” to inicjatywa Polskiej Akcji Humanitarnej, do której jeleniogórska „Ósemka” włączyła się po raz pierwszy, ale nie ostatni. Jest to bowiem niezwykle ważne przedsięwzięcie, którego celem jest zwrócenie uwagi na głodujące dzieci oraz problemu ludzi z Afryki.

- Do naszej akcji włączyli się wszyscy nasi uczniowie i nauczyciele. „Dzień Afryki” miał bardzo bogaty program artystyczny w wykonaniu bębniarzy i grupy Marcus oraz zespołów złożonych z naszych uczniów - „Ósemeczki”, „Junior Dance” i Sport Dance - mówi Grażyna Hewiak, koordynatorka projektu w Szkole Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze. Nie zabrakło również: malowania twarzy, pokazu tańca afrykańskiego, kiermaszu, na którym można było kupić afrykańskie maski czy biżuterię oraz wielu innych atrakcji. Klasy 4-6 obejrzały także prezentacje multimedialne. Naszym gościem była misjonarka Izabela Godyń, która opowiadała o swojej pracy w Ruandzie. Uczniowie i nauczyciele przygotowali także wyroby afrykańskie, które były sprzedawane na kiermaszu – dodaje koordynatorka.

Poprzez zabawę dzieci zdobyły sporą wiedzę o odległym lądzie, którą mogły wykorzystać w konkursie o Afryce. Przede wszystkim poznały problemy afrykańskich rówieśników. By im pomóc, szkoła zbierała pieniądze. Na rzecz dzieci z Ruandy udało się zebrać około 360 zł.

Sonda

Co myślisz o spożywaniu alkoholu na studniówkach?

Oddanych
głosów
5
Wypada, żeby był całkowicie zabroniony
80%
Powinien być dozwolony - w zabawie uczestniczą pełnoletnie osoby
20%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Dlaczego boimy się spalania śmieci?
Rozmowy Jelonki
Zwierzęta boją się huku petard 100 razy bardziej niż człowiek
 
Aktualności
Maturzyści tańczyli poloneza
 
112
Zadyma i strzelanina pod marketem. 34–latek oskarżony
 
Karkonosze
Turysta nie mógł iść dalej. Wezwano GOPR
 
112
Pijany w rowie
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group