Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 3768
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świeradów Zdrój: Oryginalne bilety do Czarciego Młyna

Niedziela, 15 września 2019, 8:16
Aktualizacja: Wtorek, 17 września 2019, 13:24
Autor: WAC
Świeradów Zdrój: Oryginalne bilety do Czarciego Młyna
Fot. UM Świerdów Zdrój
Niepowtarzalne bilety otrzymują turyści odwiedzający zabytkowy Czarci Młyn w Świeradowie Zdroju. W ich skład wchodzi upominek – pamiątka regionalna. To ciekawy sposób na promowanie i wsparcie lokalnych twórców.
Drobiazgi regionalne dodawane do biletów wstępu kupujemy u naszych miejscowych i okolicznych artystów, rękodzielników pomagając im w ten sposób wypromować ich działalność i ich małe dzieła sztuki – informuje Urząd Miasta w Świeradowie Zdroju. - Tym samym wspomagamy ich finansowo i wzbogacamy ofertę naszego biletu i obiektu.

Czarci Młyn w Czerniawie-Zdroju powstał około 1890 roku. Stanowi skansen produkcyjny, tzw. Muzeum Chleba, gdzie zwiedzający na warsztatach mogą przyjrzeć się dawnemu cyklowi produkcji pieczywa. Podstawowe wyposażenie jest oryginalne i pochodzi z okresu budowy. Młyn jest typowym przykładem budownictwa na pograniczu śląsko-czeskim na przełomie XIX/XX wieku. Były one budowane w tzw. systemie amerykańskim, w którym transport zboża był całkowicie zmechanizowany. W latach 2010-2012 młyn doczekał się rewitalizacji, dzięki której budynek został całkowicie wyremontowany, a maszyny i urządzenia w nim funkcjonujące odrestaurowane. Uruchomiono koło wodne. Wybudowano również wiatę, pod którą wymurowano grilla z rusztem i kominem.

Twoja reakcja na artykuł?

11
92%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group