Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 6243
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Opowieści o Nepalu w Paulinum

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 18 marca 2009, 22:29
Aktualizacja: 22:32
Autor: Mar
Fot. Jack
Znany jeleniogórski lekarz chirurg, społecznik, podróżnik i fotografik, Kazimierz Pichlak opowiedział dzisiaj licznie zebranym słuchaczom o swoich wyprawach do kraju zwanego dachem świata.

Każdy, kto choć raz usłyszał skrzące dowcipem, zachwycające znajomością miejsc opowieści, wie jaką ucztę mieli oglądający obrazy z baśniowej krainy ludzi i bogów, żyjących tam obok siebie.
Większość mieszkańców Nepalu to hinduiści i zgodnie żyją obok buddystów, również tych, którzy uciekli z Tybetu, okupowanego przez Chińczyków. Tę wspólnotę, wszechobecność symboli boga Wisznu i Śiwy obok buddyjskich stup i pagod doskonale ukazywały przezrocza które ze skupieniem oglądali widzowie.
Wśród widzów wypatrzyliśmy innego jeleniogórskiego podróżnika-przewodnika, Stanisława Dąbrowskiego, o którym wspomniał Kazimierz Pichalak.
- Gdy ląduję gdzieś na końcu świata, to kogo mogę zobaczyć oprócz miejscowych? Najczęściej Stasia Dąbrowskiego z kolejną wycieczką!
Pasja fotograficzna autora zdjęć znana jest od dawna, kilka wystaw potwierdziło, że oko chirurga potrafi równie precyzyjnie objąć ciekawy kadr. Przezrocza, które miały być pamiątką z podróży potwierdzają, że zrobione są wprawnym okiem.
A wnętrza pałacu Paulinum, ze swoją nobliwością, jeszcze bardziej podkreślały niezwykłość dalekiego kraju.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 23-03-2009 8:50
Zdjęcie numer dwa proponuję jeszcze powiększyć, bo już teraz nie mieści się na ekranie... A zdjęcia to są Pichlaka czy Dąbrowskiego? Bo chyba wypadałoby o tym napisać...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group