Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 7239
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Opowieści o naszym regionie także po ukraińsku

Wtorek, 12 kwietnia 2022, 10:31
Aktualizacja: 10:37
Autor: UM Jelenia Góra
Region: Opowieści o naszym regionie także po ukraińsku
Fot. Org
O tym, że w jeleniogórskich szkołach i przedszkolach, które przyjęły dzieci ukraińskie pojawiło się wydawnictwo pod tytułem "O Jeleniej Górze, Karkonoszach i Duchu Gór opowieści" - niedawno pisaliśmy. Teraz zapraszamy do wysłuchania jednej z nich po polsku i ukraińsku na portalu Jelonka.com

Książeczka, przygotowana przez Wydawnictwo ADREM jest dwujęzyczna - te same opowieści można przeczytać zarówno w języku polskim, jak i ukraińskim. Ponad 600 przedszkolaków i uczniów chodzi już do jeleniogórskich szkół i przedszkoli, więc władze miasta uznały, że warto jest także w taki sposób ułatwić i uatrakcyjnić relacje między polskimi i ukraińskimi dziećmi, a w dodatku zainteresować je miastem.

Do przedsięwzięcia włączył się Zdrojowy Teatr Animacji, a jego dyrektor, Małgorzata Nauka, stworzyła warunki do nagrania jednej z tych opowieści na scenie tego Teatru.

Tym sposobem można wysłuchać jednej z bajek o Bolesławie Krzywoustym i jeleniogórskim jeleniu. Czytają ją aktorka Teatru, Lidia Lisowicz, po polsku i autorka tłumaczenia, Svietłana Alieksieienko - po ukraińsku.

Twoja reakcja na artykuł?

8
36%
Cieszy
3
14%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
5
23%
Złości
6
27%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group