Poniedziałek, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 8151
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Operacje zaćmy w Centrum Mikrochirurgii, Diagnostyki Obrazowej i Laseroterapii Narządu Wzroku KCM

Niedziela, 15 stycznia 2012, 19:35
Aktualizacja: 21:59
Autor: KCM
Jelenia Góra: Operacje zaćmy w Centrum Mikrochirurgii, Diagnostyki Obrazowej i Laseroterapii  Narządu Wzroku  KCM
Fot. KCM
K C M w Jeleniej Górze oferuje pacjentom operacje zaćmy najnowocześniejszym sprzętem do mikrochirurgii zaćmy w trybie ambulatoryjnym w ramach Oddziału Chirurgii 1 Dnia.

Zabiegi wykonywane są przez mikrocięcie 1, 8 mm eliminujące praktycznie astygmatyzm indukowany, jest możliwość wyboru różnego rodzaju najlepszych soczewek wewnątrzgałkowych łącznie z soczewkami akomodacyjnymi (Operacje zaćmy – tel. inf. 536 267 001).
Misją Karkonoskiego Centrum Medycznego jest zapewnianie pacjentom najwyższego możliwego komfortu i jakości widzenia po usunięciu zaćmy. Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się na wszczepianie asferycznych, bezaberracyjnych soczewek wewnątrzgałkowych uznanej światowej firmy Bausch+Lomb.

Na czym polega operacja zaćmy?
Operacja zaćmy polega na usunięciu zmętniałej soczewki własnej i wszczepieniu w jej miejsce soczewki i sztucznej . Istnieje kilka metod operacyjnych, ale w chwili obecnej ze względu na duży postęp techniczny stosowana jest w 95% nowoczesna metoda fakoemulsyfikacji. Polega ona na rozbiciu zmętniałej soczewki energią ultradźwiękową i aspiracji oraz wszczepieniu soczewki zwijalnej bez stosowania szwu.
Operacje usunięcia zaćmy i implantacji soczewek wewnątrzgałkowych wykonujemy w KCM przy pomocy najnowocześniejszego na rynku urządzenia do usuwania zaćmy metodą fakoemulsyfikacji techniką tzw. mikrocięcia Bausch+Lomb Stellaris.
Oprócz możliwości wykonywania zabiegów metodą mikrocięcia 1,8mm urządzenie to pracuje w tzw. "trybie zimnej fakoemulsyfikacji", co oznacza dla pacjenta minimalne uszkodzenie okołooperacyjne rogówki.

Czy wykonanie takiej operacji wymaga pobytu pacjenta w szpitalu?
Zabiegi te są wykonywane na całym świecie, jak i u nas w ramach Klinice Chirurgii 1 Dnia. Pacjent zgłasza się na godzinę przed zabiegiem operacyjnym i godzinę po zabiegu może iść do domu, ciesząc się ponownie możliwością innego oglądania świata.

W jakim znieczuleniu wykonywane są te zabiegi?
W chwili obecnej w znieczuleniu miejscowym kroplowym.

Jakie badania pacjent musi wykonać przed zabiegiem?
Podstawowe badania laboratoryjne , EKG, konsultację laryngologiczną, stomatologiczną i anestezjologiczną.
Pomimo, że zabiegi wykonywane są w znieczuleniu miejscowym podczas wszystkich zabiegów obecny jest anestezjolog.

Jakie soczewki są najlepsze?
Istnieje wiele rodzajów soczewek wewnątrzgałkowych, oferujemy tylko te najlepsze na rynku.
Dla wymagających osób proponuję soczewkę Akreos MICS, która oprócz wszystkich zalet soczewki Akreos AO posiada możliwość jej implantacji właśnie poprzez przez mikrocięcie o wielkości 1,8mm.
Mniejsze cięcie oznacza krótszy czas powrotu do pełnej sprawności oraz - co najważniejsze -zmniejsza ryzyko wytworzenia astygmatyzmu w czasie operacji.
Zaindukowany podczas operacji astygmatyzm niesie za sobą bowiem konieczność używania okularów korekcyjnych. Proponując Państwu soczewki Akreos MICS nasza klinika oferuje możliwość zmniejszenia ryzyka wystąpienia tego typu niedogodności po operacji zaćmy.

Jakie są nowe trendy w operacji zaćmy?
W niedalekiej przyszłości planujemy wprowadzenie do naszej oferty tzw. soczewki
akomodacyjnej Crystalens HD. Soczewka Crystalens HD to ultranowoczesny wytwór zaawansowanej inżynierii biomedycznej pozwalający w sposób zbliżony do naturalnego odtworzyć naturalne mechanizmy akomodacji oka. Oznacza to ostrość widzenia do bliży (czytanie), widzenia pośredniego (praca przy komputerze, spotkania towarzyskie, rzut oka na deskę rozdzielczą samochodu), oraz do dali (jazda samochodem, obserwacja
odległych krajobrazów).

Jaka jest cena operacji?
Od maja 2010 roku zabiegi te wykonywane są bezpłatnie w ramach kontraktu z NFZ , jak i pełnopłatnie .
Koszty przedstawiają się od 3300-3500zł w zależności od rodzaju operacji i wybranej soczewki, przy czym istnieje możliwość kredytowania zabiegu dla emerytów.
Konsultacje do zabiegów operacyjnych z pełna diagnostyką i wyliczeniem wszczepu soczewki wewnątrzgałkowej i ustaleniem rodzaju soczewki i zabiegi operacyjne prowadzone są przez w naszym Centrum Mikrochirurgii, Diagnostyki Obrazowej i Laseroterapii Narządu Wzroku przez lek. med. specjalistę chorób oczu Leszka Jońskiego wraz z zespołem.

Operacje zaćmy - informacja tel. 536 267 001, 75 6453030

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group