Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 8777
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Olimpiada Malucha wystartowała po raz dziewiąty!

Sobota, 16 lutego 2013, 17:17
Aktualizacja: Niedziela, 17 lutego 2013, 7:21
Autor: Angela
Jelenia Góra: Olimpiada Malucha wystartowała po raz dziewiąty!
Fot. Angela
– Zabawa była rewelacyjna – mówili zgodnie uczestnicy IX Olimpiady Malucha, która dzisiaj (16.02) odbyła się w hali przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze. Imprezę tradycyjnie zorganizował Miejski Ośrodek Sportu. W sportowym duchu zmagały się nie tylko maluchy, ale i nauczyciele z piętnastu jeleniogórskich przedszkoli. Puchar Prezydenta odebrało Przedszkole Promyczek, pozostałe placówki otrzymały równorzędne pierwsze miejsca.

Tak zapełnionej hali sportowej przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze nie było już dawno! Spośród wszystkich jeleniogórskich przedszkoli zabrakło tylko Krainy Smyka, z którego maluchy się po prostu rozchorowały. Pozostali przybyli w kompletnych składach i pełnej gotowości do radosnej rywalizacji. Całe trybuny wypełnili rodzice i dziadkowie, którzy z transparentami i symbolami poszczególnych placówek głośno dopingowali najmłodszych.

Całość poprowadził Ireneusz Taraszkiewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu w Jeleniej Górze.

- Zabawy były jak zwykle łatwe, proste i przyjemne, bo chodziło o dobrą zabawę, jednak trzeba przyznać, że panie z przedszkoli świetnie przygotowały dzieci – mówił dyrektor MOS Ireneusz Taraszkiewicz. – Z roku na rok jestem pod coraz większym wrażeniem rodziców i dziadków, którzy dzisiaj zjawili się w ogromnej liczbie. Dawno nie widziałem już meczu, na którym byłoby tylu kibiców. Takimi imprezami staramy się zaszczepić w serduszkach przedszkolaków chęć do ruchu i sportu. Pokazujemy, że sport to przyjemność i zdrowie. Dzisiaj nie ma przegranych, wszyscy otrzymali złote medale, a jedno z przedszkoli odebrało Puchar Prezydenta – dodał I. Taraszkiewicz.

Poza rodzicami i dziadkami nie zabrakło prezydenta Marcina Zawiły, który - jak mówił - trzymał kciuki za wszystkie przedszkola, wiceprzewodniczącej Rady Miasta, Anny Ragiel, naczelnika Wydziału Dialogu Społecznego Zygmunta Korzeniewskiego, Grzegorza Rybarczyka ze Straży Miejskiej czy naczelnika wydziału edukacji, Pawła Domagały.

- Dzisiaj spełnione zostały wszystkie warunki do świetnej zabawy, a na takiej nam właśnie zależało. Ona ma bowiem służyć rozbudzaniu zainteresowań przedszkolaków, promowaniu zdrowego stylu życia, który ma dojrzewać w nich w późniejszych latach oraz rozbudzaniu ducha rywalizacji – mówił Paweł Domagała. – Na imprezie malucha jestem kolejny raz, zawsze świetnie się bawię i z każdym rokiem ta impreza jest coraz lepiej zorganizowana , a pracownicy i dyrekcja MOS-u podchodzą do wszystkich swoich imprez z ogromnym zaangażowaniem, co było widać – dodał naczelnik wydziału oświaty.

Jego słowa o świetnej zabawie potwierdzały również nauczycielki: Renata Grzal z Przedszkola nr 19 z Jeleniej Góry czy Arleta Łapacz z Przedszkola nr 13. Panie zgodnie twierdziły, że rewelacyjnie bawią się wszyscy: dzieci, nauczyciele, rodzice i dyrektorzy placówek.

Po sześciu konkurencjach, najbardziej usportowionym przedszkolem okazał się „Promyczek, który odebrał Puchar Prezydenta. Pozostałe przedszkolaki dostały złote medale, dyplomy i nagrody rzeczowe. Jak podkreślali dyrektorzy placówek, nie ważne były wyniki tych konkurencji, ale świetna zabawa, która co roku przynosi wszystkim mnóstwo radości.

- Tak impreza to fantastyczna zabawa – mówiła Joanna Konopka, dyrektor Miejskiego Integracyjnego Przedszkola nr 14 w Jeleniej Górze – ale dla naszych dzieci jest to coś więcej. To również rehabilitacja poprzez zabawę, bo udział w dzisiejszych zawodach biorą zarówno dzieci sprawne, jak i mniej sprawne, ale gdybym tego nie powiedziała, nie byłoby tego widać, bo wszyscy świetnie się bawią – dodała Joanna Konopka.

Najbardziej usportowioną nauczycielką została natomiast Anna Świerk z Przedszkola Kacperek. Dumy z jej sukcesu oraz ze swoich przedszkolaków nie kryła dyrektor placówki Grażyna Kołodziejczyk-Frankowska.

Wszystkim przedszkolom gratulujemy!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group