Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 9350
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA SOBIESZÓW: Okrągły jubileusz pod Chojnikiem

Środa, 16 czerwca 2010, 9:27
Aktualizacja: Czwartek, 17 czerwca 2010, 12:32
Autor: Gabi
Stowarzyszenie Sympatyków Sobieszowa kończy 10 lat.

Z rozmysłem nie nazwali się „miłośnikami”, ponieważ chcieli wyróżniać się w gąszczu innych stowarzyszeń. Wśród założycieli znalazł się ówczesny dyrektor Miejskiego Domu kultury „Muflon” Waldemar Wilk. „Muflon” stał się miejscem spotkań entuzjastów.

Należy zaznaczyć, że inicjatywy oddolne były także przed powołaniem „ciała”. Sztandarową imprezą, która ściąga do dzielnicy wielu ludzi w miesiącu czerwcu są Dni Sobieszowa. Na przestrzeni lat miały one różne formuły, ale zawsze cieszyły się wielkim zainteresowaniem.

– Członkowie-sympatycy stowarzyszenia przez te wszystkie lata wspomagali i dalej wspomagają społecznie te rzeczy, które organizuje „Muflon” w miarę potrzeb i możliwości oraz organizują własne imprezy: konkurs dekoracji świątecznych, konkurs na najładniejszy ogródek przydomowy, mistrzostwa Jeleniej Góry na nartorolkach i hulajnogach, bale sylwestrowe, spotkania z władzami miasta, radnymi i przedstawicielami różnych firm oraz przedsiębiorstw działających na terenie Jeleniej Góry i Sobieszowa – mówi prezes organizacji Janusz Wojtas. Stowarzyszenie wspiera radna Zofia Czernow, która jest jednocześnie wyrazicielką trosk dzielnicy na forum rady miejskiej.

Od 2000 roku, czyli od momentu powstania Stowarzyszenia Sympatyków Sobieszowa kapituła gremium przyznaje honorowy tytuł „Zasłużony dla Sobieszowa”. Wyróżnieni zostali: rok 2000- ks. Józef Frąc, rok 2001- Zofia i Zbigniew Popek, rok 2002- Helena Krawczyk i pośmiertnie Antoni Brzydło, rok 2003- Bożena Gadowska i Krystyna Kościelska, rok 2004 - Janusz Wojtas, rok 2005- Zbigniew Lipiński, rok 2006 - Józef Wesołowski, rok 2007 - Zbigniew Stępień, rok 2008 - Jan Bujak, rok 2009 - Zofia Czernow i Ryszard Kaczmarek.
Członkowie stowarzyszenia dbają i starają się popularyzować swoją małą ojczyznę Sobieszów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group