Czwartek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 10948
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ogrzewanie dla strażaków z Jagniątkowa, ale…

Wtorek, 15 marca 2016, 8:44
Aktualizacja: Środa, 16 marca 2016, 8:28
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Ogrzewanie  dla strażaków z Jagniątkowa, ale…
Ubiegłoroczne przekazanie terenowej toyoty strażakom z OSP Jagniątków
Fot. Archiwum Jelonki.com
Kilka lat temu strażacy ochotnicy z OSP Jagniątków zebrali pieniądze na samochód marki VW Transporter i sami wyremontowali remizę. W minionym roku dokończyli swojego dzieło modernizując pomieszczenia socjalne. Do końca maja ma być centralne ogrzewanie remizy. Obecnie ogłoszono przetarg na to zadanie, a oferenci mogą się zgłaszać do 31 marca br. Co to oznacza dla OSP Jagniątków i czy ta inwestycja zaspokoi wszystkie potrzeby tej jednostki?

Obecnie w OSP Jagniątków jest 25 strażaków ochotników, z czego do akcji wyjeżdża 12 i dwóch kolejnych zdobywa odpowiednie przeszkolenie. W ostatnich latach sporo się w tej jednostce zmieniło.

- Cieszymy się z centralnego ogrzewania, bo teraz remizę ogrzewamy elektrycznie, a kiedy jednego roku nie było ogrzewania, popękały nam ściany – mówi strażak z OSP Jagniątków, który nie chce ujawniać nazwiska. – Cały czas jednak brakuje nam samochodu bojowego z wodą. W minionym roku, na otarcie łez przekazano nam toyotę, która służy jako samochód reprezentacyjny, a nie do działania. W 2012 roku udało się nam kupić bojowego vw transportera. Od tego czasu jesteśmy uwzględniani w podziale bojowym, ale tylko do pomocy. To samochód bez wody, a bez wody pożarów gasić się nie da. Koszt samochodu pożarniczego to około 300 – 400 tys. zł. Takich pieniędzy nigdy sami nie zbierzemy – dodaje strażak.

Transporter kosztował znacznie mniej - 20 tys. zł. Pieniądze na ten samochód pozyskano m.in. podczas II balu dobroczynnego zorganizowanego przez Watrę Jagniątkowską, Stowarzyszenie Jagniątków Nasz Dom, Stowarzyszenie Sympatyków Sobieszowa. Zebrano wówczas 12 940 zł. Różnicę dołożył sponsor. Niestety do tej pory nie znaleziono też pieniędzy na budowę garażu, w którym ochotnicy mogliby trzymać volkswagena. A to kolejne 20 – 30 tys. zł.

Władze miasta wyjaśniają, że jeleniogórskie jednostki OSP są doposażane sukcesywnie, ale wszystkiego od razu zrobić się nie da. Pozostaje więc tylko czekać i mieć nadzieję, że w najbliższym czasie uda się zdobyć unijne pieniądze potrzebne na samochód gaśniczy i budowę garażu w Jagniątkowie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
45
Tak
13%
Nie
87%
 
Głos ulicy
Drogo czy tanio w Jeleniej Górze?
 
Miej świadomość
Jak REALNIE zmieni się Twoje ciało, gdy odstawisz cukier
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Kto znajdzie złoty bilet?
 
112
Radiowozy na prąd
 
112
Aż 43 zatrzymanych!
 
Aktualności
Strażacy dostali pieniądze
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group