Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6804
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Region: Odzyskano skradziony motor crossowy wicemistrza Polski

Piątek, 20 czerwca 2014, 15:11
Aktualizacja: Niedziela, 22 czerwca 2014, 8:08
Autor: Angela
Jelenia Góra/Region: Odzyskano skradziony motor crossowy wicemistrza Polski
Fot. KMP
Podczas wczorajszej (19.06) wspólnej akcji kowarskiej straży leśnej i jeleniogórskiej policji zatrzymano mężczyznę, który jeździł po lesie motocrossem KTM skradzionym wicemistrzowi Polski wyścigów crossowych. Mężczyzna wpadł w ręce funkcjonariuszy, bo złamał zakaz wjazdu do lasu. 30–letni mieszkaniec Jeleniej Góry został zatrzymany.

Wspólny patrol jeleniogórskiej policji i strażników leśnych Nadleśnictwa Śnieżka z Kowar zatrzymał dwóch mężczyzn, którzy motocrossem i quadem urządzili sobie przejażdżkę po lesie pomiędzy Jelenią Górą a Dąbrowicą (na wysokości al. Solidarności).

- Obaj mieszkańcy Jeleniej Góry za niszczenie runa leśnego i straszenie zwierzyny dostali mandaty karne po 1000 zł każdy - informuje Małgorzata Gorzelak z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. - W trakcie zatrzymania okazało się, że motocross został skradziony w marcu 2011 roku z jednej z posesji z terenu powiatu złotoryjskiego. Należał do wicemistrza Polski wyścigów crossowych i cały czas był poszukiwany przez policję - dodaje.

Pojazd zabezpieczono, a 30-latka zatrzymano do przesłuchania. To nie pierwsza taka wspólna akcja straży granicznej i policji.

- Takie kontrole lasów prowadzimy przez cały czas – mówi Mateusz Grębowicz, Komendant Straży Leśnej Nadleśnictwa Śnieżka w Kowarach. – Mimo zakazu i wysokich mandatów, nie brakuje chętnych do jazdy po lasach na motorach i quadach. W maju br. zatrzymaliśmy również grupę obcokrajowców, który szaleli w naszych lasach. Często przyjeżdżają w nasze strony ludzie z Belgi, Niemiec czy Holandii, by w terenach „pobawić się i poszaleć”. To taki nielegalny lokalny interes, z którym walczymy od lat. Od minionego roku mamy dwa quady, dzięki którym możemy dojechać w miejsca niedostępne samochodom, a poza tym mamy większe możliwości zatrzymania osób jeżdżących po lasach nielegalnie – dodaje Komendant Straży Leśnej z Kowar.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (44)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group