Wtorek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 10336
Zalogowanych: 22
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Odbudują to, co zniszczyła woda

Wtorek, 18 września 2012, 7:02
Aktualizacja: Środa, 19 września 2012, 7:50
Autor: Angela
Jelenia Góra: Odbudują to, co zniszczyła woda
Fot. Archiwum
W ostatnim czasie Jelenia Góra otrzymała 700 tys. zł promesy na usuniecie skutków powodzi, która przeszła przez Kotlinę Jeleniogórską na początku lipca br. Z tych pieniędzy jeszcze w tym roku naprawiona zostanie nawierzchnia ulic: Dziwiszowska, Krośnieńska, Wiejska i jeden z mostów (najprawdopodobniej przy ul. Witosa). Przetargi zostaną ogłoszone na dniach. Tymczasem już ruszył przetarg na projekty odbudowy czterech zniszczonych mostów w Maciejowej.

- Do 12 października musimy złożyć do Urzędu Wojewódzkiego wszelkie dokumenty, czyli podpisaną umowę z wykonawcą, projekty, pozwolenie na budowę itp. Dlatego przetargi na te zadania będą ogłaszane już niebawem. Jelenia Góra otrzymało 80 procentową promesę na usuwanie skutków powodzi na cztery zgłoszone obiekty. Pieniądze zostaną przeznaczone przede wszystkim na położenie nowej nawierzchni – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. – Liczymy na to, że podobne pieniądze dostaniemy w przyszłym roku. Wówczas odbudowane zostałyby cztery mosty w Maciejowej – dodaje wiceszef zarządu dróg.
Obecnie ogłoszony został przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej odbudowy odcinków ulic z odtworzeniem mostu drogowego na rzece Radomierce i urządzeń drogowych na : Wrocławskiej (DK nr 3), Kaczawskiej (droga powiatowa Nr 2749D) i Niećki. Wykonawca odbuduje również drugi odcinek ulicy Niećki z odtworzeniem mostu na potoku Komar.

Terminy wykonania tych zadań to: ulica Wrocławska - do 15.04.2013 r., ulica Kaczawska z - do 30.04.2013 r., ulica Niećki na rzece Radomierce - do 15.04.2013 r. i ulica Niećki na potoku Komar - do 30.05.2013 r.

Przedsiębiorcy mogą składać swoje oferty do 25 września br. Odbudowa mostów ma być realizowana w przyszłym roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
457
Tak
66%
Nie
18%
Było blisko...
16%
 
Głos ulicy
Jednym wystarczyłoby 5, a innym 10 mało
 
Miej świadomość
Diuna 2 – czy warto zobaczyć?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
112
Motory ruszyły na drogi
 
Aktualności
Szkolenie przy Kruszwickiej
 
Aktualności
Biegali ku pamięci Żołnierzy Niezłomnych
 
Piłka nożna
Skrót VIDEO z meczu Karkonoszy
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group