Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 9987
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JEŻÓW SUDECKI: Od października przez Jeżów bez wybojów

Środa, 22 września 2010, 7:45
Aktualizacja: 8:05
Autor: Angela
JEŻÓW SUDECKI: Od października przez Jeżów bez wybojów
Fot. Angela
Już za miesiąc kierowcy jeżdżący przez Jeżów Sudecki skorzystają z pięciu kilometrów nowej nawierzchni. Obecnie są tam spore utrudnienia z przejazdem, a remont trwa od czerwca. Koszt inwestycji to 3,5 mln zł. Wykonawcą jest wyłonione w drodze przetargu Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Jeleniej Góry.

Trzy kilometry drogi biegnie przez Jeżów Sudecki w kierunku Czernicy. Dzięki oszczędnościom przetargowym gminie udało się przeprowadzić również remont dwóch kilometrów drogi w kierunku Siedlęcina.

– Prace rozpoczęły się na przełomie maja – czerwca jednak zostały przyblokowane przez budowę kanalizacji na terenie Jeżowa Sudeckiego, stąd mamy małe opóźnienie. W najbliższym czasie kładziona będzie nowa nawierzchnia, z której kierowcy będą mogli korzystać od października – mówi Edward Dudek, wójt gminy Jeżów Sudecki.

Obecnie remontowana droga jest drogą powiatową, a Jeżów Sudecki jako jedna z nielicznych gmin od lat dofinansowuje remonty drogi powiatu. Innym przykładem jest remontowana w minionym roku droga w Dziwiszowie. Edward Dudek: – W ciągu ostatnich dwóch lat wyremontowaliśmy niemal cztery kilometry dróg powiatowych. Obecnie podpisane jest porozumienie ze starostwem w celu złożenia wniosku na remont kolejnych trzech kilometrów drogi w Siedlęcinie. To zadanie ma być realizowane w przyszłym roku.

Bolączką jest fakt, że powiat – choć jest właścicielem tych dróg – tak mało w nie inwestuje. To my i rządowy program „schetynówek” dokłada pieniądze do tych remontów. Powiat traktuje nas trochę po macoszemu. Cieszy nas tylko to, że nie odrzuca naszych wniosków. Prawda jest jednak taka, że poza Jeżowem Sudeckim żadne inne gminy nie wchodzą z powiatem w porozumienia – mówi wójt Dudek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group