Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 2701
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Od niedzieli bez kontroli?

Czwartek, 29 marca 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 29 marca 2007, 14:33
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Od niedzieli bez kontroli?
Fot. Krzysztof Knitter
Nie jest wykluczone, że od 1 kwietnia w autobusach miejskich nie będą sprawdzane bilety przez większość kontrolerów.

Powód to zapowiedziana do końca miesiąca rezygnacja ze świadczenia usług przez pracowników jednej z firm kontrolerskich. Argument: zbyt niskie płace w postaci prowizji z mandatów oraz częste utarczki z pasażerami i awantury.

Kontrolerów zatrudnia jedno ze śląskich przedsiębiorstw Kolejowe Przedsiębiorstwo Związkowe z Katowic. Pracują nie tylko w Jeleniej Górze, ale i w kilku miastach w Polsce. Także jako kontrolerzy na wybranych liniach PKP.

Przypomnijmy, że Miejski Zakład Komunikacyjny już zapowiadał podpisanie umowy z inną firmą kontrolerską. Nie było jednak wiadomo, kiedy to ma nastąpić. Być może rozwój wydarzeń przyspieszy bieg sprawy.
W MZK pracują także osoby zatrudnione jako kontroler przez samego przewoźnika.

Od poniedziałku, 2 kwietnia, w autobusach MZK zaczyna obowiązywać nowa taryfa opłat. Bilety drożeją o 4 grosze: za normalny trzeba będzie zapłacić 2, 24 złote. Opłata dodatkowa za przejazd bez ważnego biletu wynosi 110 złotych.

<b> Zdaniem MZK
Leszek Chmielewski, szef działu marketingu </b>
Prawdą jest, że z dniem 31 marca 2007 r. upływa okres obowiązywania umowy zawartej z Kolejowym Przedsiębiorstwem Związkowym na świadczenie usługi kontroli biletów. Do tego też dnia obowiązują dokumenty uprawniające dotychczasowych kontrolerów firmy KPZ do prowadzenia kontroli biletów w autobusach jeleniogórskiego MZK.
Nieprawdą natomiast jest, że 1 kwietnia w jeleniogórskich autobusach może nie być kontrolerów biletów. Fakt wygaśnięcia uprawnień dotychczasowych kontrolerów nie spowoduje braku kontroli w autobusach, ani w dniu 1 kwietnia, ani też po tym dniu.
Od dnia 1 kwietnia 2007 r. kontrola biletowa w dalszym ciągu będzie prowadzona przez tę samą, a wyłonioną zgodnie z przepisami Ustawy Prawo zamówień publicznych, firmę KPZ, która na terenie kraju zatrudnia około 500 osób i w każdej chwili odpowiednią grupę kontrolerów może przemieścić do Jeleniej Góry.
Kontrole biletów będš prowadzone także przez uprawnionych pracowników MZK (łącznie z kierowcami jest to grupa liczšca 170 osób) Tak więc nie ma co liczyć na brak kontrolerów w autobusach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group