Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 3416
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Od abstrakcji po pejzaż. Gobeliny z muzyką w tle w BWA

Czwartek, 9 lutego 2012, 9:18
Aktualizacja: 9:19
Autor: Petr
JELENIA  GÓRA: Od abstrakcji po pejzaż. Gobeliny z muzyką w tle w BWA
Fot. Petr
Abstrakcje i pejzaże przedstawione w postaci gobelinów pokazała wczoraj Regina Wieżan–Siemieńska podczas wernisażu inaugurującego retrospektywną wystawę w Biurze Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze. Uroczystości towarzyszył występ Anny Patrys–Trajnowicz, która wykonała pieśni Roberta Schumanna z cyklu „Frauenliebe und Leben”.

Na wystawę gobelinów zainaugurowaną wczoraj w jeleniogórskim BWA składa się prawie 60 sztuk tkanin artystycznych wykonanych przez Reginę Wieżan-Siemieńską w latach 1974-2012 i podejmujących bardzo różną tematykę. Abstrakcje, pejzaże w rozmaitych formatach - które, jak tłumaczy artystka, powstały z chęci i potrzeby ocieplenia surowych wnętrz zbudowanego niegdyś domu, oto co mogliśmy zobaczyć podczas wernisażu. Uroczystości wspartej wokalnie przez Annę Patrys-Trajnowicz, która zaśpiewała pieśni Roberta Schumanna.

– Dziękuję wszystkim, którzy przyszli zobaczyć moje gobeliny. Proszę was o krytykę, przecież nie każdemu muszą się one podobać. Jak któryś się komuś nie spodoba – porozmawiajmy, bo a nuż uda mi się kogoś do czegoś przekonać – mówiła z uśmiechem autorka gobelinów.

I dodała: – Tworzenie gobelinów to sama radość. Czy jest to sztuka? Tak to moja sztuka. Albo inaczej. To mój sposób na wyrażenie sztuki. A przy okazji na ozdobienie ścian.

Od 1999 r. Regina Wieżan-Siemieńska należy do Centrum Artystów Tkaczy „Artemision”. Na początku 2012 r. artystka otrzymała medal „Zasłużony dla Miasta Jelenia Góra”. Wystawę jej gobelinów można oglądać do 20 lutego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group