Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 5841
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ochrona ponad prawem?

Czwartek, 17 lutego 2022, 7:23
Autor: WAC
Jelenia Góra: Ochrona ponad prawem?
Fot. Czytelnik
Czy firmy ochroniarskie parkując auta podobnie jak pojazdy służb ratowniczych i policji mają prawo korzystać z udogodnień – pyta pan Antoni z Jeleniej Góry.

Wątpliwości naszego Czytelnika wzbudził sposób, w jaki zaparkowali swoje auto kilka dni temu pracownicy jednej z firm ochroniarskich przed siedzibą Starostwa Karkonoskiego przy ul. Kochanowskiego. Jak dowiedzieliśmy się w starostwie, firma ta ma podpisaną z nim umowę na konwojowanie środków pieniężnych odbieranych z kasy. Kierujący autem nie skorzystał jednak z dostępnych miejsc parkingowych ani z parkingu wewnętrznego starostwa lecz zaparkował je na środku chodnika, w pobliżu dwóch przejść dla pieszych.

W tym przypadku na pewno mamy do czynienia z wykroczeniem polegającym na parkowaniu na wysokości przejścia dla pieszych – ocenia Artur Chmielewski ze Straży Miejskiej. - Jest ono karane mandatem w wysokości 100 złotych. Dodam, że pojazdy z firm ochroniarskich w świetle prawa nie są w żaden sposób uprzywilejowane i w związku z tym ich kierowcy powinny stosować się do ogólnie obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

Twoja reakcja na artykuł?

14
16%
Cieszy
19
22%
Hahaha
4
5%
Nudzi
4
5%
Smuci
12
14%
Złości
34
39%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group