• Piątek, 6 grudnia 2019
  • Godz. 17:06
  • Imieniny: Emiliana, Mikołaja, Jaremy
  • Czytających: 8180
  • Zalogowanych: 21
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Obchody Święta Żołnierzy Wyklętych trwały do wczoraj

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 4 marca 2013, 8:05
Aktualizacja: 8:11
Autor: Org
Fot. Organizator
W niedzielę (3. marca) w Jeleniej Górze odbyły się kolejne uroczystości w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uczestnicy wzięli udział w Mszy Świętej w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego (kościół garnizonowy), którą odprawił ks. płk. dr. Andrzej Bokiej.

Podczas pięknego kazania z niezwykłą dokładnością i jasnością przedstawiona została geneza i historia Żołnierzy Wyklętych. Walczyli oni najpierw z niemieckim agresorem, a następnie z sowiecką okupacją, tworząc w Polsce po 1945 r. niepodległościowe podziemie antykomunistyczne, do którego należały m.in. AK, NSZ i WiN. Ci bohaterowie mordowani pod fałszywymi zarzutami przez władze komunistyczne i NKWD skazani zostali na zapomnienie na kilkadziesiąt lat, dopiero teraz ich historia jest odkłamywana i odkrywana, szczególnie przez młodych ludzi.

Po Mszy Świętej na placu przed kościołem pod pomnikiem Wolność i Niezawisłość zostały złożone kwiaty i wieńce od żyjących jeszcze Żołnierzy Wyklętych - kombatantów Narodowych Sił Zbrojnych, przez poseł Marzenę Machałek, a także przez młodych działaczy Związku Żołnierzy NSZ, którzy kultywują piękne tradycje Niezłomnych Żołnierzy.

Ostatnim punktem programu było spotkanie z kombatantami NSZ w siedzibie jeleniogórskiej Solidarności. Można było wysłuchać wzruszających wspomnień Niezłomnych Żołnierzy m.in. : Zbigniewa Boznańskiego, Czesława Lipińskiego i Stanisława Żurowskiego, a także obejrzeć film pt. „Sny stracone, sny odzyskane”.

Organizatorami obchodów był ZŻ Narodowych Sił Zbrojnych, Region Jeleniogórski NSZZ Solidarność oraz Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (35) Dodaj komentarz

~ 4-03-2013 8:20
http://iskry.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=13370&Itemid=3
~do jelonki 4-03-2013 9:06
To bardzo źle, że Jelonka jest taka stronnicza, propisowska. Przypominam redaktorom Jelonki, że powinnisci być bezstronni, chyba że nie zalezy wam na wiekszym gronie czytelników. Ale z kolei lekceważenie nas internautów skończy sie dla Jelonki izolacja w społeczności jeleniogórskiej. Podkreślanie zasług NSZ dla Polski, tych w wiekszości bandytów, morderców, współpracowników okupantów i zbrodniarzy niemieckich jest dla mnie oburzające.
~do jelonki 4-03-2013 9:11
sam jesteś zbrodniarzem czerwony p...
~komunikat 4-03-2013 9:12
droga jelonko proszę wyrzucać komunistyczne komentarze, które ubliżają żołnierzom wyklętym, miejsce tych sowieckich pachołków jest na śmietniku historii.
~wilki 4-03-2013 9:28
Dla zwolenników NSZ wszelkie krytyczne wpisy to dowód koministycznych zapatrywań. To wy zwolennicy NSZ swoim jezykiem i obelgami napędzacie postkomunistom zwolenników. Was trzeba się bać i to bardzo. Brak wam argumentów. Została tylko nienawiść. Będcziecie żyć i umierać z nienawiścią w oczach do wszystkich i wszystkiego co jest inne lub demokratyczne. Dla was liczy się siła, zemsta i śmierć.
~komunikat 4-03-2013 9:34
Guzik prawda, mamy na myśli to, że nie jesteśmy żadną bandą, jak nas nazywają zdrajcy i wyrodni synowie naszej ojczyzny, my jesteśmy z miast i wiosek polskich, a wojnę na śmierć i życie wypowiedzieliśmy tym, którzy za sowieckie ordery i srebrniki mordują najlepszych Polaków domagających się wolności i sprawiedliwości, a w tym wypadku szkalujących bezpodstawnie, bez żadnych faktów pamięć ludzi, którzy oddali swe życie za wolną Polskę, więc więcej zadumy i powagi, a mniej gazety wyborczej szechetra życzę.
rymcycymcy 4-03-2013 9:40
Mam pomysł na fajny tekst na jutro ! :) ...> Święto żołnierzy wyklętych trwało do przedwczoraj < ! :)
~re komunikat 4-03-2013 9:46
jakże to prymitywne!!
~komunikat 4-03-2013 9:49
a co według Ciebie patriotyzm jest prymitywny?
~sumienie 4-03-2013 9:54
komunikat!! Ojczyzna pisze się przez DUŻE "O'
~komunikat 4-03-2013 9:55
oj przepraszam, już się poprawiam:Ojczyzna.
~partietomafi 4-03-2013 9:56
Niepodległe PiSiory Agent Tomek Dorn Ludwik Bielan Adam Cymański Tadeusz Jakubiak Elżbieta Jurek Marek Kaczyński Jarosław Kamiński Michał Kempa Beata Kluzik-Rostkowska Joanna Kowal Paweł Krzywicki Piotr Kurski Jacek Libicki Jan Filip Lipiński Adam Macierewicz Antoni Migalski Marek Mularczyk Arkadiusz Polaczek Jerzy Poncyliusz Paweł Selin Jarosław Sikorski Radosław Sobecka Anna Elżbieta Sośnierz Andrzej Suski Marek Śniadek Janusz Tomaszewski Jan Tomczak Jacek Ujazdowski Kazimierz Michał Zalewski Paweł Ziobro Zbigniew Kabaret zjednoczonych i solidarnych katolików
~komunikat 4-03-2013 10:05
ja nie jestem z pisu chłopcze, ale lepsi oni niż np palikot i jego chołota na czele z krzysiem grodzką i biedroniem.
~trąbka 4-03-2013 10:20
Mój drogi komunikat. Pisze się hołota a nie chołota. Takie pisanie jakie wyksztalcenie. Misisz się bardziej przykładać to tych swoich wielce patriotycznych tekstów. Zacznij od słownika języka polskiego /wyd PWN/ Siegnij do książek, najlepiej do pozycji z literatury pieknej, przeciez mamy dużo patriotycznych dzieł, pisanych pieknym polskim jezykiem. A wy zwolennicy NSZ uwielbiacie przecież mówić o patriotyźmie do znudzenia. Z polskością i patriotyzmem masz tyle wspólnego co kozi tyłek z trabką.
~marekpolska 4-03-2013 10:21
"Cześś i chwała bohaterom"!!! Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę!!!
~komunikat 4-03-2013 10:36
Mój drogi trąbko, odczep się od NSZ, rzeczywiście popełniłem błąd piszę się hołota jak słusznie zauważyłeś, a moje wykształcenie się nie martw, wydział prawa Uniwersytetu Wrocławskiego. Nie mówimy o niczym do znudzenia, po prostu nie pozwalamy bezpodstawnie oczerniać bohaterów, tyle.
~patriota 4-03-2013 10:41
Absolwenci Wydziału Prawa powinni znać język polski. Znać bardzo dobrze. Przeciez posługujecię się nim często. A może nie zdażyłeś ukończyć studiów z braku czasu? Przecież poświęciłeś swój czas na walkę o patriotyzm w wydaniu nsz-towskim
~komunikat 4-03-2013 10:54
nawet udało mi się skończyć, wyobraź sobie, odrywając się właśnie od pracy, odpisuje tutaj w pośpiechu różnej maści lewactwu, przez co cierpi i moja praca i moje posty, cóż zrelaksuje mnie popołudniowa siłownia, która pozwoli odpocząć od lewackich głupot, a prawda o żołnierzach wyklętych i tak broni się sama.
~7,Nie kradni 4-03-2013 11:00
Czy ukradniesz złotówkę czy milion jesteś złodziejem. Wszystkie partie to mafie. Żaden polityk nie odważy się zrzec immunitetu, nie działa społecznie, nie pogardzi dofinansowaniem, pcha się do rad nadzorczych, ławników i nie zreformuje kpk, kpa, kpc, wymiaru sprawiedliwości. Żaden nie ujawni korupcji w sądach, prokuraturach, nie ruszy próżnych RPO i Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Bo sam ma za paznokciami brud. Od dziesięcioleci wybieracie łobuzów i kłamców. Manipulatorów. Kameleonów, przebierańców, skoczków z kwiatka na kwiatek. Poglądy mają polityczne, żydowskie. Zależne od koryta. Czy mniejszych czy większych łobuzów, ale łobuzów wybieracie. Nie odwoływanych za fałsz. Ja nie wchodzę dwa razy do tej samej rzeki. Niech się łobuzy sami wybierają. Albo ulegną demokracji i społeczeństwu
~Machalkowa 4-03-2013 12:59
Co ta przecudnej urody zrobila dobrego dla regionu?Uroczystości to i owszem wychodza jej jakplacki krowom.Pisiory przestańcie grac na historii i dramatach ludzi.Idż kobieto i zapytaj ocalałego przez ruskich z obozu zagłady .Czy jest wdzęczny tym 600 tys.dwudziestolatkow ruskich,za wyzwolenie Polski ,czy nie.To co robicie jest podłe bo wykorzystujecie dramaty ludzi do swoich chorych celow.
~michałkowa 4-03-2013 13:04
Michałkowa ja dziękuje za ruskie wyzwolenie, a raczej zniewolenie Polski przez 50 lat, za sybir, za katyń, za wilno, za grodno, za lwów, za rotmistrza pileckiego, generała nila, majora łupaszkę, dziękuje ruskim bardzo dziękuję.
~ 4-03-2013 13:35
A ja dziękuję za Macierewicza, za Ziobro Adama, za biznesmena Rydzyka na skalpach biednych i głupich, za agenta Tomka, za PC i za Telegraf... (Wilno, Grodno, Stettin, Breslau, Oppeln i Hirschberg nie były polskie) Dzieci nie mają co jeść, dorośli nie mają uczciwej pracy i uciekają za granicę, satarsi nie mają godnych emerytur i za co się leczyć - bo kradniecie i stale uprawiacie kłam oraz wojnę polsko polską!
~michałkowa 4-03-2013 13:56
przepraszam, przecież za komuny i sowieckiej okupacji był dostatek, kraina mlekiem i miodem płynąca i wszystkich towarów pod dostatkiem, równość, wolność i braterstwo, krótko mówiąc raj na ziemi.
~socjolog 4-03-2013 14:11
Ruski, Niemiec i Żyd nie ma nic do dzisiejszej polskiej rzeczywistości. Jak Żyda wyzwiesz to się nawet nie obrazi, bo dla niego liczy się kasa. Tą kasę Żydom, Niemcom, Francuzom nabijacie wy. Volksdeutsche. I, II i III władza rujnuje kraj. Politycy, urzędnicy i funkcjonariusze gnębią naród reżimową władzą uchwałodawczą, wykonawczą i sądowniczą. Wy z lewa, środka i prawa zniszczyliście polskie zakłady pracy i wpuściliście hipermarkety i Drexlmeiery, w których robią polscy niewolnicy lub giną w autobusach. Wy kradniecie, biorąc z kilku źródeł pieniądze (pensje, uposażenia, diety, rady nadzorcze, komisje, ławnicy, przetargi, zwolnienia, ulgi, dofinansowania, projekty). Wy nadstawiacie d... Biedronkom i wysyłacie do Brata Alberta bezdomnych, na okupowane stołówki głodnych. Wy szukacie pieniędz
~socjolog 4-03-2013 14:22
Ruski, Niemiec i Żyd nie ma nic do dzisiejszej polskiej rzeczywistości. Jak Żyda wyzwiesz to się nawet nie obrazi, bo dla niego liczy się kasa. Tą kasę Żydom, Niemcom, Francuzom nabijacie wy. Volksdeutsche. I, II i III władza rujnuje kraj. Politycy, urzędnicy i funkcjonariusze gnębią naród reżimową władzą uchwałodawczą, wykonawczą i sądowniczą. Wy z lewa, środka i prawa zniszczyliście polskie zakłady pracy i wpuściliście hipermarkety i Drexlmeiery, w których robią polscy niewolnicy lub giną w autobusach. Wy kradniecie, biorąc z kilku źródeł pieniądze (pensje, uposażenia, diety, rady nadzorcze, komisje, ławnicy, przetargi, zwolnienia, ulgi, dofinansowania, projekty). Wy nadstawiacie d... Biedronkom i wysyłacie do Brata Alberta bezdomnych, na okupowane stołówki głodnych. Wy szukacie pieniędz
~socjolog 4-03-2013 14:24
Wy szukacie pieniędzy na parkomatach, sprytnie skonstruowanych kamerach na światłach szybko się przełączających z żółtego, na śmieciach, na wodzie, na czynszach. Wy mordujecie naród polski obecnie. Wy pier... głupoty o historii i patriotyzmie, o kościele, o okupacji. Wy zamieniliście RWPG, Układ Warszawski na Kołchoz Europejski i NATO. Wy macie sejm, senat i europarlament. Wy macie służby specjalne genetycznie spowinowacone z UB. Wy wysyłacie złotówki do Brukseli i doprowadzacie do zamarzania i podpalania się polaków. Wy zamieniacie siekierkę na kijek. Żyjesz – daj żyć innym. A nie tak jak mówił Kurski. Naród głupi wszystko kupi. Do czasu. Naród się kiedyś obudzi. Jesteście w mniejszości. Zapłacicie za kradzież partyjną. Wyślemy was do kasy w TESCO i na produkcję do Dr. Schneidera
~michałkowa 4-03-2013 14:26
socjolog masz rację.
~Ryś z Klanu 4-03-2013 17:01
socjolog,"Naród się kiedyś obudzi. Jesteście w mniejszości. Zapłacicie za kradzież partyjną. Wyślemy was do kasy w TESCO i na produkcję do Dr. Schneidera ". Poczytaj powyżej oraz inne wypowiedzi,oni wszyscy tęsknią za Stalinem i Jaruzelski!To oni są ich bohaterami.tęsknią za komuną, bo im się należy!Legalny PRL,itd to są ich wartości.Zmiany dopiero jak pozostanie tylko -kompost!
~ 4-03-2013 17:25
http://pl.wikipedia.org/wiki/21_postulat%C3%B3w_MKS
~w13 4-03-2013 17:40
patrz platformo co zrobiłaś nic nie robiąc w kwestii patriotyzmu a raczej zawierając sojusze/nawet niechciane z SLD w sejmikach czy miastach czy telewizji...ci ludzie dalej myślą ze nic sie nie stało w 1989r i dalej maja racje ps. dla tych bohaterów czerwonych pewnie prezydent Komorowski jest dla was tez bandytą bo on uczcił właśnie żołnierzy wyklętych i tych z NSZ tez...
~sumienie 4-03-2013 18:37
Już jest pozamiatane.Tusk przestraszył się Gowina /klęczal przed nim bijąc się w piersi ,moja wina/ Co do tzw żołnierzywyklętych to oni chcieli władzy a my bylibyśmy dalej chłopami pańszczyźnianymi. .
~diagnoza 4-03-2013 18:46
to nie sumienie to tylko zatrucie pokarmowe i gazy unoszące się do pustej głowy.
oskarl 4-03-2013 20:03
http://naparkiecie.pl/ftopic12022.html
~wyklęty 4-03-2013 20:33
tak jest władza dla Panów, a chłopi pańszczyznę odbrabiać jak przed wojną, z chama nie będzie Pana, skończyła się komuna, a także hasło nie matura lecz chęć szczera zrobią z Ciebie oficera hahahaha ale to durne było, teraz trzeba zasuwać, a nie liczyć, że 2 tys się należą, więc do roboty.
~ONR 5-03-2013 19:17
Dlaczego tak się Nas boicie? Nie widzicie zagrożeń w niszczeniu polskiej kultury, gospodarki przez obce nacje a widzicie zagrożenie w tych co umiłowali swój Naród ponad wszystko.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group