Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 4811
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: O życiu w średniowieczu

Czwartek, 17 lutego 2022, 5:49
Autor: Muzeum Karkonoskie
Jelenia Góra: O życiu w średniowieczu
Fot. Archiwum Muzeum Karkonoskiego
W niedzielę (20.02) o godzinie 13:00 rozpocznie się kolejny wykład z cyklu "Niedziela w Muzeum" . Tematem będzie osadnictwo słowiańskie w rejonie Jeleniej Góry we wczesnym średniowieczu. Jeleniogórskie Muzeum Karkonoskie serdecznie zaprasza. Wstęp jest bezpłatny.

Ewa Lisowska z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Wrocławskiego w trakcie wykładu poruszy tematykę najwcześniejszego osadnictwa słowiańskiego w regionie jeleniogórskim, problematykę plemienną i zagadnienie funkcjonowania plemienia Bobrzan. Szczególna uwaga zostanie poświęcona wykopaliskowym badaniom archeologicznym, zainicjowany na początku XXI wieku przez Muzeum Karkonoskie, a kontynuowanym przez dr Lisowską na wczesnośredniowiecznym stanowisku osadniczym (grodzisko i osada otwarta) w Jeleniej Górze - Grabarach.

Uzyskano z nich najstarsze w regionie średniowieczne materiały zabytkowe, datowane na IX - X wiek n.e. Zabytki te prezentowane są na muzealnej wystawie "W Cieniu Gór Olbrzymich - Średniowiecze", na której będzie odbywał się wykład.

Twoja reakcja na artykuł?

6
86%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
14%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group