Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 8111
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: O śmieciach w Sobieszowie

Poniedziałek, 19 sierpnia 2013, 6:53
Aktualizacja: Wtorek, 20 sierpnia 2013, 8:35
Autor: AP
Jelenia Góra: O śmieciach w Sobieszowie
Fot. TED
Kolejne spotkanie na temat nowej ustawy śmieciowej odbyło się w piątek (16.08) w Sobieszowie. Tym razem przyszli ci, którzy nie mogli uczestniczyć w poprzednim szkoleniu. Mieszkańcy wciąż pytali o obniżenie cen za odbiór odpadów czy o niejasne zasady segregacji.

Od początku spotkania wrócił temat cen za odbiór odpadów, a najwięcej emocji wzbudziły opłaty dla rodzin wielodzietnych.

- Jako rodzina sześcioosobowa chcemy segregować śmieci, ale nawet za nie opłaty są horrendalne, nie mówiąc już o opłatach za śmieci niesegregowane. Czy dla rodzin wieloosobowych przewidziana jest jakaś pomoc, tak jak jest to w innych miastach? – pytała jedna z mieszkanek Sobieszowa.

Pytano również jak Miasto będzie egzekwować opłaty i czy wszyscy będą nimi objęci?
- Mamy problem podrzucania śmieci innym i wyrzucania ich do lasów i rzek. Jak miasto chce to rozwiązać?– pytali mieszkańcy.

Wnioskowano też o zwiększenie ilości gniazd selektywnej segregacji na plastyk, szkło i papier. Mówiono o sposobie odbioru i o tym , że nie wszyscy otrzymują worki.

W odpowiedzi usłyszano, że sytuacja powinna się poprawić i ustabilizować po pierwszym września.

- Radni na najbliższych sesjach będą zajmowali się tym tematem i mogą podjąć uchwałę zmieniająca cenę lub sposób udzielania ulg najbardziej potrzebującym, a także sposób egzekwowania opłat – tłumaczyli prowadzący.
Na spotkaniu nie zabrakło też omówienia zasad selektywnej zbiórki i postępowanie z różnymi grupami odpadów na terenie Gminy. Były też ćwiczenia „posegreguj górę śmieci” i „jak ograniczać ilość odpadów”.
Następne spotkania w tym temacie odbędą się: w czwartek (22.08) w godz. 17.00 - 20.00 na Zabobrzu w Osiedlowym Domu Kultury przy ul. K. Trzcińskiego 12 oraz 29.08. w Cieplicach w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 przy ul. Gimnazjalnej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1143
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group