Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 5562
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: O lepszej jakości życia inwalidów wzroku

Piątek, 28 listopada 2014, 15:47
Aktualizacja: 15:50
Autor: KSON
Jelenia Góra: O lepszej jakości życia inwalidów wzroku
Fot. Archiwum KSON
Podczas kolejnego spotkania Stowarzyszenia Inwalidów Wzroku w Jeleniej Górze mówiono o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, szczególnie w okresie jesienno–zimowej szarugi, ale też o możliwościach korzystania z książek mówionych.

Gośćmi spotkania w dniu 25. listopada byli m.in. aspiranci jeleniogórskiej komendy policji: Bernadetta Bukowska i Wojciech Tomaszewski, którzy poinformowali o nowych przepisach ruchu drogowego, wprowadzających obowiązek noszenia przez wszystkich pieszych elementów odblaskowych. Jakkolwiek dotyczy to obszarów poza zabudowaniami, to w dobrze pojętym interesie własnym powinniśmy zadbać o to, także w pieszym ruchu miejskim. Brak takiego odblasku po zmierzchu jest karany mandatem w wysokości od 20. do 500 zł , a policja szczególnie tej jesieni i zimy będzie zwracała na to uwagę. - Jeleniogórska policja przekaże KSON-owi odblaski, w które wyposażymy swoich członków i podopiecznych - mówi Mirosława Jośko, sekretarz Stowarzyszenia Inwalidów Wzroku.

Stowarzyszenie Inwalidów Wzroku ma zamiar dodatkowo wprowadzić i upowszechnić zwyczaj codziennego używania przez inwalidów wzroku żółtego odblaskowego znaczka z trzema czarnymi punktami. Takie oznakowanie stosują nasi zachodni sąsiedzi, bo to wpływa na zmniejszenie liczby wypadków drogowych oraz podnosi poczucie bezpieczeństwa inwalidów wzroku nie tylko w ruchu drogowym.

W drugiej części spotkania Agnieszka Smolińska, bibliotekarka z Książnicy Karkonoskiej zaprezentowała nowości Wypożyczalni Książki Mówionej w Jeleniej Górze. Zaprosiła wszystkich zainteresowanych do korzystania z bogatych zbiorów książki mówionej w Książnicy , która zgromadziła ponad 2,5 tysiąca tytułów na kasetach i ponad 1500 tytułów na płytach CD i MP3. Wypożyczalnia Książki Mówionej czynna jest we wtorki i czwartki w godzinach od 10.00 do 15.00.

Z inicjatywy Stowarzyszenia Inwalidów Wzroku podjętej podczas spotkania utworzony zostanie „Kącik Książki Mówionej” pod redakcją Agnieszki Smolińskiej w biuletynie KSON „Niepełnosprawni TU i TERAZ” oraz na stronie internetowej www.kson.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group