Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 6068
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nowy szef Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

Wiadomości: Region
Wtorek, 22 sierpnia 2017, 12:37
Aktualizacja: 13:02
Autor: SG
Fot. Użyczone/SG
Dzisiaj (22.08) w Krośnie Odrzańskim odbyło się uroczyste przekazanie obowiązków Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Płk. SG Jacka Szcząchora zastąpił gen. bryg. SG Wojciech Skowronek. Oddział od 15 listopada 2013 roku swoim działaniem obejmuje województwa: dolnośląskie, lubuskie i wielkopolskie. Łącznie to ponad 715 km granicy państwowej.

Dotychczasowy komendant Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej płk. SG Jacek Szcząchor podziękował wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom za współpracę i osiągnięte sukcesy w służbie. Słowa podziękowania skierował również do przedstawicieli instytucji rządowych i samorządowych oraz służb mundurowych. Pułkownik SG Jacek Szcząchor zostanie komendantem Nadbużańskiego Oddziału SG.

Podczas ceremonii przekazania obowiązków miało miejsce pożegnanie płk. SG Jacka Szcząchora i powitanie gen. bryg. SG Wojciecha Skowronka ze sztandarem Nadodrzańskiego Oddziały Straży Granicznej oraz uroczyste złożenie meldunków Zastępcy Komendanta Głównego Straży Granicznej o zdaniu i objęciu obowiązków Komendanta NoOSG.

W uroczystości uczestniczyli: zastępca komendanta głównego Straży Granicznej gen. bryg. SG Tomasz Praga, przedstawiciele władz wojewódzkich oraz samorządowych, przedstawiciele służb mundurowych i wojska, komendanci placówek SG, funkcjonariusze i pracownicy oddziału oraz zaproszeni goście.

Gen. bryg. SG Wojciech Skowronek jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych - filia SG w Kętrzynie, Uniwersytetu Opolskiego oraz Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu. Służbę w mundurze rozpoczął w 1989 roku, w Wojskach Ochrony Pogranicza. Od 1993 roku gen. bryg. SG Wojciech Skowronek związany był ze Śląskim Oddziałem Straży Granicznej. W listopadzie 2009 roku został powołany na stanowisko Komendanta Śląskiego Oddziału SG, w 2013 na stanowisko Komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG, natomiast w 2015 roku gen. SG Wojciech Skowronek został Komendantem Nadbużańskiego Oddziału SG. Wielokrotnie wyróżniany i odznaczany za wzorową służbę m. in Brązowym Krzyżem Zasługi, Brązowym Medalem Za Zasługi Dla Obronności Kraju, Srebrnym Medalem Za Zasługi Dla Straży Granicznej, Srebrnym Medalem Za Długoletnią Służbę, Odznaką Straży Granicznej. W 1997 roku gen. bryg. SG Wojciech Skowronek został odznaczony Krzyżem Zasługi Za Dzielność, który otrzymał za czynny udział w walce ze skutkami największej powodzi w historii Raciborza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~taksekumam 22-08-2017 14:09
Tak na dobrą sprawę... Co to nas obchodzi??? Zupełnie obcy facet, pewnie nawet w górach to bywał na lektyce... Granice "znieśli", wszystko co robią to tajemnica. Ale jak już, to jest jakiś poważny niedobór informacji. Ani słowa kiedy był chrzczony, brał I komunię, czy był ministrantem... Zapewne jako młodzian ślub też brał na kocią łapę... Oj, coś mi się wydaje, że jak przyjdzie kolejna nawałnica, to mu wszystkie słupki graniczne powyrywa...
~krajan z Szengen 22-08-2017 23:52
Czy to Ten Pan jest namaszczony przez Antoniego , Czy przez P. Andrzeja ???
~no ładnie 23-08-2017 10:23
Czy coś to znaczy, czy mi się tylko wydaje? Zawsze w tle były flagi NATO i UE. Ale myślę, że to już nie ma znaczenia.
~zaPiSiały 23-08-2017 11:19
do ~no ładnie , flagi były ale sie zmyły...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group