Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Kamila, Marcelina
Czytających: 10551
Zalogowanych: 47
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowy przewodniczący rady Leszek Wrotniewski: Dziękuję za zaufanie!

Wtorek, 19 marca 2013, 16:46
Aktualizacja: Środa, 20 marca 2013, 12:12
Autor: Angela
Jelenia Góra: Nowy przewodniczący rady Leszek Wrotniewski: Dziękuję za zaufanie!
Fot. Angela
Leszek Wrotniewski decyzją radnych został dzisiaj (19.03) nowym przewodniczącym Rady Miejskiej w Jeleniej Górze. Za jego kandydaturą zagłosowało 16. radnych, czterech było przeciwko, dwóch wstrzymało się od głosu. Nowy przewodniczący ma 45 lat, od urodzenia jest mieszkańcem Jeleniej Góry. Skończył Politechnikę Wrocławską i Wyższą Szkołę Bankowości.

Nowy szef Rady pracuje w Jeleniogórskich Zakładach Optycznych. Jest żonaty i ma dwie córki: Basię i Maję. Jest członkiem Platformy Obywatelskiej, prezesem Jeleniogórskiego Forum Samorządowego, p.o. przewodniczącego Koła nr 2 PO w Jeleniej Górze, v-ce przewodniczącym Zarządu Powiatu Grodzkiego PO oraz przewodniczącym Klubu Radnych PO. Na swoim blogu pisze, że zainteresował się polityką, bo nie lubi, gdy nie ma wpływu na własne życie.

Na dzisiejszej sesji radni najpierw zagłosowali za przyjęciem rezygnacji z funkcji dotychczasowego przewodniczącego rady Janusza Grodzińskiego. W tajnym głosowaniu na 23 radnych, siedemnastu było „za”, trzech było przeciwnych, a trzech wstrzymało się od głosu. Za dotychczasową pracę byłemu przewodniczącemu dziękował Józef Sarzyński, wiceprzewodniczący rady. Słowa podziękowania dla radnych, władz miasta, urzędników i mediów skierował też Janusz Grodziński.

- Była to dla mnie ciekawa lekcja życia – mówił. – Zdecydowałem się podjąć tej funkcji ze względu na chęć poznania tej sfery działalności publicznej. Przepracowałem ponad 1,5 roku i dla mnie była to funkcja usługowa. Zawsze byłem do usług radnych – mówil. - Była to też oczywiście funkcja służebna dla mieszkańców. Mam nadzieję, że w ten sam sposób będzie ją pojmował mój następca, któremu życzę wszystkiego najlepszego – dodał.

Kolejne głosowanie dotyczyło wyboru nowego przewodniczącego. Klub radnych PO wczoraj (18.03) wybrał na kandydata na to stanowisko Leszka Wrotniewskiego, jednak negocjacje z innymi klubami na temat poparcia tej kandydatury toczyły się praktycznie do chwili głosowania. Ostatecznie kandydaturę poparło 16 radnych, przy wymaganej minimalnej dwunastce.

- Po świętach spotkam się ze wszystkimi klubami radnych, poznam ich oczekiwania i ustalimy zasady wspólnego działania – mówił Leszek Wrotniewski. - Chciałbym, żeby była między klubami większa współpraca, a między radnymi, większa kolegialność. Również nie widzę powodu, dla którego sesji nie mieliby zamiennie prowadzić zastępcy przewodniczącego. Będę starał się wprowadzić stałe terminy sesji, wyjątkiem będą sesje nadzwyczajne. Dziękuję Januszowi Grodzińskiemu za dotychczasową pracę oraz za rady, których mi udzielił. Postaram się je wykorzystać. Dziękuję za kredyt zaufania dla mnie i całego klubu – dodał Leszek Wrotniewski.

W związku z nową funkcją Leszek Wrotniewski zrezygnował z przewodnictwa komisji ds. zatrudnienia i rynku pracy, został jednak nadal jej członkiem. Z pracy w wielu komisjach zrezygnował też były przewodniczący Janusz Grodziński. Obecnie chce pracować w komisjach: prawa i statutowo – organizacyjnej. Janusz Gajewski przekonywał go do dołączenia do komisji rewizyjnej, a Rafał Szymański pół żartem pół serio zaproponował Januszowi Grodzińskiemu wstąpienie do klubu Prawa i Sprawiedliwości. - Jest taka zasada w polityce: „nigdy nie mów nigdy” i to jest moja odpowiedź na tę propozycję – powiedział Janusz Grodziński.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
754
Kawa
39%
Herbata
22%
Woda
30%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
9%
 
Głos ulicy
Lotto – dwa zeta do przodu
 
Warto wiedzieć
Co zostało nam z chłopów pańszczyźnianych?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Aktualności
Uszkodzona sygnalizacja na przejeździe kolejowym
 
Aktualności
Castle Party Bolków – fani zjechali z całej Europy
 
Kultura
W Polsce Czeszka, w Czechach Polka
 
Kultura
Teatry uliczne szalały drugi dzień w strugach deszczu
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group