Wtorek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 7192
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nowy przewodniczący, nowy radny. Po sesjach w UM

Wtorek, 12 lipca 2011, 15:03
Aktualizacja: Sobota, 16 lipca 2011, 10:58
Autor: Petr
JELENIA  GÓRA: Nowy przewodniczący, nowy radny. Po sesjach w UM
Fot. Petr
Dzisiaj, 12 lipca w Urzędzie Miasta w Jeleniej Górze odbyły się jedna po drugiej dwie sesje Rady Miejskiej, na których pożegnano dotychczasowego przewodniczącego rady – Jerzego Lenarda, wybrano nowego „głównodowodzącego” radą – Janusza Grodzińskiego, a także nowego radnego – Tomasza Kałużnego.

Najważniejsze z punktów XV i XVI Sesji Rady Miejskiej Jeleniej Góry, które odbyły się dzisiaj o godz. 9.00 i 11.00 stanowiły projekty uchwały w sprawie wygaśnięcia mandatu radnego – a jednocześnie dotychczasowego przewodniczącego rady Jerzego Lenarda, uchwały w sprawie obsadzenia wygasłego mandatu oraz uchwały w sprawie wyboru nowego przewodniczącego Rady Miejskiej.

I tak, nowym „głównodowodzącym” Rady Miejskiej Jeleniej Góry – wybranym na podstawie tajnego głosowania pod nadzorem komisji skrutacyjnej w składzie: Rafał Szymański, radny z ramienia PiS, Janusz Wojtas (PO RP), Jerzy Pleskot (SLD) i Grażyna Pawlukiewicz-Rehlis został Janusz Grodziński (18 radnych głosowało za, 1 przeciw, 2 wstrzymało się od głosu). Z kolei jeśli chodzi o nowego radnego, mandat z okręgu wyborczego numer 3, listy wyborczej numer 4 komitetu wyborczego PO RP otrzymał Tomasz Kałużny.

Po ujawnieniu wyników głosowania Janusz Grodziński podziękował wszystkim za zaufanie, a przy tym poprosił „kolegów starszych stażem” w Radzie Miejskiej o współpracę i pomoc przy realizacji powierzonego mu zadania. Co zaś się tyczy nowego radnego: – Od początku swojej kadencji chciałbym realizować się w komisji ds. sportu. Sam jestem sportowcem, znam temat od podszewki i uważam, że należy i można poprawić jego jakość w regionie. Moim zdaniem, warto stawiać na sporty indywidualne, w których mamy przecież nie lada osiągnięcia – mówił Tomasz Kałużny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group