Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 9645
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nowy parking dla petentów

Środa, 28 października 2009, 13:25
Aktualizacja: 13:25
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Nowy parking dla petentów
Fot. Angela
Z końcem listopada zmotoryzowani mieszkańcy odwiedzający siedzibę urzędu miasta przy ulicy Sudeckiej będą mieli do dyspozycji 18 dodatkowych miejsc parkingowych oraz dwa dla osób niepełnosprawnych. Obecnie pełną parą trwają tam prace budowy nowego parkingu. Jego koszt to ponad 250 tys. zł.

Budowę nowego parkingu przy ulicy Sudeckiej realizuje Kółko Rolnicze Siedlęcin, które wygrało przetarg. Prace trwają tam od dwóch miesięcy. Zakończenie inwestycji planowane jest na 30 listopada. W związku z realizowanym zadaniem w minionym tygodniu zamknięto wjazd z ulicy Sudeckiej w Ptasią.

Jest to uzupełnienie miejsc parkingowych, które funkcjonują przy urzędzie miasta, a których przez cały czas brakuje – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.
Prace nadzoruje Wydział Informatyki i Obsługi Technicznej Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

– Będzie to parking dla petentów. Przez dugi czas mieliśmy z tym problem, a teren, na którym powstaje parking, dotychczas był bardzo zaniedbany. Wspólnota mieszkaniowa budynku nieopodal nie była zainteresowane jego zagospodarowaniem, więc podjęliśmy decyzję o jego wykorzystaniu na miejsca parkingowe – mówi Tomasz Dumycz, naczelnik Wydziału Informatyki i Obsługi Technicznej Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

W ramach prac wykonane zostanie nowa instalacja burzowa, która będzie podłączona do obecnie funkcjonującej, parking będzie też oświetlony i wyłożony kostką.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1180
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group