Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Sobota, 12 lipca
Imieniny: Weroniki, Jana
Czytających: 11718
Zalogowanych: 106
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wrocław: Nowy oddział paliatywny w centrum onkologicznym

Poniedziałek, 11 grudnia 2017, 12:21
Aktualizacja: Wtorek, 12 grudnia 2017, 15:25
Autor: (BP/ UMWD)
Wrocław: Nowy oddział paliatywny w centrum onkologicznym
Fot. Użyczone
Dolnośląskie Centrum Onkologii we Wrocławiu przyjmuje już pacjentów na nowy oddział medycyny paliatywnej. W uroczystym otwarciu na początku grudnia br. wzięli m.in. udział: marszałek Cezary Przybylski, członek zarządu województwa Jerzy Michalak oraz dr Adam Maciejczyk, dyrektor DCO.

Oddział Medycyny Paliatywnej zapewni pacjentom nie tylko opiekę medyczną (odpowiednie ustawienie leków przeciwbólowych, kontrola objawów takich jak duszność czy wymioty), ale też wsparcie psychologa i rehabilitanta. Oddział ten dysponuje 11. łóżkami, powstał z myślą o pacjentach w zaawansowanym stadium choroby nowotworowej. Jego głównym zadaniem jest poprawa jakości życia chorych i ich rodzin.

− Poprawa warunków leczenia nowotworów to jeden z priorytetów działań samorządu w ochronie zdrowia. Zależy nam, żeby pacjenci mieli zapewnione kompleksowe leczenie na każdym etapie choroby – mówi marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski.

Sale wyposażone są w specjalistyczny sprzęt dostosowany do potrzeb pacjentów w zaawansowanym stadium choroby. Pracować tu będzie 2 lekarzy i 15 pielęgniarek. W salach przewidziano też miejsce wypoczynku dla osoby bliskiej.

− To kolejny ważny "odcinek" onkologiczny w DCO. Chcemy zapewnić pacjentom kompleksowe leczenie oraz opiekę od momentu zdiagnozowania choroby aż po wsparcie w zaawansowanym jej stadium. Stawiamy na profilaktykę, wczesną diagnozę, wielodyscyplinarne leczenie i w razie konieczności opiekę paliatywną – podsumowuje dr Adam Maciejczyk, dyrektor Dolnośląskiego Centrum Onkologii.
Oddział będzie współpracował z Poradnią Medycyny Paliatywnej i Hospicjum Domowym DCO świadczącym pomoc w domu chorego. Przebudowa i wyposażenie kosztowały ok. 2,5 mln zł.

− Poprawa standardów leczenia pacjentów nie jest zadaniem łatwym. To w głównej mierze odpowiedzialność rządu, ministerstwa zdrowia i NFZ. Nie możemy jednak czekać. Staramy się wspierać ten proces wszędzie tam, gdzie to możliwe – zaznacza Jerzy Michalak, członek zarządu województwa.

Sonda

Czy lokalne "kasyna" i gry hazardowe powinny być dozwolone bez koncesji?

Oddanych
głosów
953
Oczywiście, gra tylko ten kto chce
27%
Tak, jednak do pewnej kwoty - na niektórych działa to jak narkotyk
13%
Hazard powinien zostać całkowicie zakazany
48%
Nic nie trzeba zmieniać w przepisach
12%
 
Głos ulicy
Nie "siedzimy" na telefonach
 
Warto wiedzieć
Specjalnie szkoleni rosyjscy agenci sabotują w Europie
Rozmowy Jelonki
Strzelania będą tylko raz w tygodniu
 
112
Poważne zderzenie trzech aut na Sudeckiej
 
Kultura
Teatry uliczne – Teatr Blackout Paradox
 
Aktualności
Szansa na ciepło spod ziemi dla miasta
 
Aktualności
Pamięć o Rzezi Wołyńskiej silniejsza niż czas
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group