Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 6574
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowy dyrektor Książnicy Karkonoskiej

Środa, 12 czerwca 2013, 8:38
Aktualizacja: Czwartek, 13 czerwca 2013, 6:30
Autor: Angela
Jelenia Góra: Nowy dyrektor Książnicy Karkonoskiej
Fot. Angela
Po rezygnacji Alicji Raczek, nową pełniącą obowiązki dyrektora Książnicy Karkonoskiej w Jeleniej Górze została Katarzyna Maczel. – To doświadczona osoba z odpowiednim wykształceniem – wyjaśnia swój wybór prezydent Marcin Zawiła.

To nie nowe stanowisko dla Katarzyny Maczel, która w ostatnich latach, po kilka miesięcy, pełniła już taką funkcję w zastępstwie za Ewelinę Marciniak, dyrektorkę Przystani Twórczej, a wcześniej za szefową Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie. Obie kobiety były na macierzyńskim.

- Swoją przygodę z biblioteką zaczynałam jako bibliotekarka w Kolegium Karkonoskim, później byłam pracownikiem merytorycznym Przystani Twórczej, gdzie zajmowałam się organizacją imprez – przybliża swoją karierę zawodową Katarzyna Maczel. – Mam podyplomowe studia bibliotekarskie i dyplom menadżera kultury Uniwersytetu Wrocławskiego, a obecnie studiuję Nowoczesne Zarządzanie Kadrami na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. W książnicy jestem p.o. dyrektora od poniedziałku, więc na razie się wdrażam – dodaje K. Maczel.

Alicja Raczek natomiast była zastępcą dyrektora Książnicy Karkonoskiej od 2008 roku, obowiązki dyrektora powierzono jej w 2010 roku po odejściu na urlop Marcina Zawiły, którego wybrano na prezydenta.

- Po trzech latach godzenia obowiązków dyrektora i zastępcy powiedziałam sobie, że wystarczy – mówi Alicja Raczek. – Przez ten czas nikt nie zdjął ze mnie obowiązków zastępcy, a dołożono mi kolejne – te dyrektora. Uważam, że dalej sama tego nie poprowadzę. Chcę trochę odpocząć i zająć się tymi obowiązkami, które należą do zastępcy dyrektora. Jest to ogromna instytucja, która ma sześć filii, duży budynek, wielu pracowników. Ja uważam, że jest to za dużo na jedną osobę, stąd moja decyzja o rezygnacji – dodaje Alicja Raczek.

Prezydent Marcin Zawiła swoją decyzję kwituje krótko: - Po rezygnacji Alicji Raczek, musiałem wybrać kogoś na to stanowisko – mówi. – Katarzyna Maczel jest najbardziej odpowiednia, ma kierunkowe wykształcenie i doświadczenie w zakresie zarządzania takimi instytucjami. Jest więc do pełnienia tego stanowiska przygotowana – dodaje M. Zawiła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group