Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 7538
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nowy dowód osobisty na numerek

Sobota, 29 grudnia 2007, 14:12
Aktualizacja: Niedziela, 30 grudnia 2007, 8:29
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Nowy dowód osobisty na numerek
Fot. Angela
Nie ma dobrych wieści dla zapominalskich, którzy załatwianie formalności związanych ze złożeniem wniosku na nowy dowód zostawili sobie na koniec roku. Bez numerka nikt do końca grudnia wniosku nie złoży.

Na złożenie wniosku o nowy dowód osobisty mieszkańcy mają jeszcze tylko półtora dnia, czyli dzisiaj do osiemnastej i cały poniedziałek. Ci jednak, którzy w ostatnich dniach nie zaopatrzyli się w numerek kolejki rozdawany przez pracowników urzędu, nie dostaną się do pokoju nr 3 ratuszu, gdzie przyjmowane są wnioski.

– Nie przewidzieliśmy tak ogromnego tłumu, jaki pojawił się w ciągu ostatnich dwóch dni – powiedziała nam Agnieszka Jędrzejczak z wydziału zamówień publicznych i obsługi technicznej, która cały piątek rozdawała numerki na sobotę i poniedziałek.

W piątek sytuacja dzięki wydawanym numerom była już w miarę stabilna, ci jednak, którzy przyszli bez numerka nie kryli oburzenia. – To jakiś absurd, dlaczego nikt nam nie powiedział, że będą jakieś numerki – pytał zbulwersowany Johann Nowakowski, który przyjechał z Niemiec by wymienić swój dowód.

Odpowiedź urzędników była jednak prosta. Nikt po prostu nie przewidział, że będzie potrzeba wprowadzania numerów kolejki. Wydział spraw obywatelskich stara się zrobić wszystko by zdążyć z przyjęciem wniosków. W tym celu zaangażowano około dziesięciu osób z innych wydziałów i otwarto urząd w sobotę, w dzień zwyczajowo wolny od pracy.

Wydawane numerki natomiast mają za na celu usprawnienie pracy w urzędzie. Każdy, kto dostał numerek, może mniej więcej obliczyć sobie na którą godzinę ma przyjść do urzędu. Na godzinę obsługiwane jest średnio dwadzieścia pięć osób, dziennie około trzysta i tyle właśnie wydajemy numerków – mówi Agnieszka Jędrzejczak.

We wcześniejszych dniach, kiedy nie było tego rozwiązania, ludzie potrafili stać przed urzędem od drugiej w nocy. Zbulwersowanym i zmęczonym staniem w kolejkach nikt z pracujących w urzędzie jednak nie współczuje. Jak powiedziała nam jedna z obsługujących interesantów, sytuację stworzył nie kto inny, jak sami czekający w kolejkach, którzy mieli cały rok na złożenie wniosku. Ci jednak tłumaczą, że też nie spodziewali się takiego tłoku.
– Myślałam, że nie będzie kolejek – powiedziała nam Jadwiga Stawicka, która za złożeniem wniosku w kolejce czekała trzy dni.

W sobotę urząd przyjmuje interesantów od siódmej trzydzieści do osiemnastej, w poniedziałek natomiast od godziny ósmej do osiemnastej. Ci, którym uda się złożyć wniosek jeszcze w tym roku, nowy dokument dostaną za dwa miesiące.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1162
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group