Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Piątek, 1 maja
Imieniny: Filipa, Józefa
Czytających: 10431
Zalogowanych: 58
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

: Nowe studia dla nauczycieli

Środa, 30 listopada 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 31 grudnia 2005, 0:21
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Jeszcze w tym roku Centrum Edukacji Nauczycielskiej ogłosi nabór na studia podyplomowe przygotowujące do roli szkolnego doradcy zawodowego. Z oferty będzie mogło skorzystać ponad 250 pedagogów z Dolnego Śląska.

- To bardzo atrakcyjna propozycja - przyznaje Alina Kupczak, nauczycielka geografii w Gimnazjum nr 27 przy ul. Czeskiej, prowadząca także lekcje z zakresu doradztwa zawodowego. - Do tej pory za takie studia trzeba było zapłacić nawet 3000 zł.
Nowa bezpłatna oferta jest możliwa m.in. dzięki pieniądzom z Europejskiego Funduszu Socjalnego. - Do przetargu wystartowaliśmy razem z Uniwersytetem Opolskim. Wspólnie zwyciężyliśmy w obu regionach - mówi dr Leszek Ryk z CEN-u. - Teraz czekamy na podpisanie umowy. To kwestia kilku najbliższych tygodni. Kiedy tylko to nastąpi, ogłosimy nabór.

Podania będą mogli złożyć wszyscy dolnośląscy nauczyciele zatrudnieni w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych - absolwenci studiów wyższych zawodowych lub magisterskich, mający przygotowanie pedagogiczne.

Sonda

Te imiona noworodków królowały w marcu 2026 r. w Jeleniej Górze. Które byście wybrali?

Oddanych
głosów
645
Zofia
36%
Rozalia
14%
Julia
36%
Mia
14%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Ile pieniędzy potrzebujesz na emeryturę?
 
Rozmowy Jelonki
Harcerstwo bez telefonów. „Pokazujemy dzieciom, że prawdziwe życie jest poza ekranem”
 
Policja Jelenia Góra
Jeleniogórska drogówka i GDDKiA razem dla bezpieczeństwa na DK 5
 
Inwestycje
Inwestycja w Kowarach: budynek TBS już stoi
 
Aktualności
Wiktoria najładniejsza na Dolnym Śląsku
 
Karkonosze
Wypadek w Karkonoszach
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group