Czwartek, 9 lutego
Imieniny: Apolonii, Cyryla
Czytających: 8291
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowe latarnie nie świecą

Niedziela, 22 listopada 2020, 6:03
Autor: WAC
Jelenia Góra: Nowe latarnie nie świecą
Fot. Czytelnik
Kiedy będą działały latarnie uliczne na ul. Podchorążych – pyta nasz Czytelnik, pan Mieczysław (dane do wiadomości redakcji). Lampy zostały zamontowane kilka miesięcy temu i ciągle nie świecą.
Kilka miesięcy temu na ulicy Podchorążych wymieniono latarnie uliczne – mówi nasz Czytelnik. - Już w trakcie prac sposób prowadzenia inwestycji budził moje wątpliwości, które potwierdziły się po jej zakończeniu. Latarnie pierwszego dnia po zapaleniu migały. Dzień później pojawiła się ekipa i lampy świeciły, ale tylko przez kilka godzin. Obecnie z około 30 wymienionych latarni ulicznych, palą się tylko dwie. Już w czasie wakacji zgłaszałem ten problem w magistracie i usłyszałem, że jest awaria okablowania i że zostanie to naprawione. Jednak do dzisiaj tego nie zrobiono.
W Jeleniej Górze od kilku miesięcy trwa bardzo intensywna wymiana oświetlenia ulicznego, co – przejściowo – powoduje w niektórych punktach (na odcinkach niektórych ulic) pewne kłopoty i wyłączenia - wyjaśnia Cezary Wiklik, rzecznik Urzędu Miasta. - Ich źródłem jest m.in. fakt, że ze względów technologicznych i harmonogramów robót nie zawsze jest możliwe w jednym czasie dokonać wymiany słupów i lamp równolegle z wymianą okablowania, skrzynek sterujących, itp. Awarie są usuwane na bieżąco, przy czym kryterium pierwszeństwa wynika przede wszystkim z natężenia ruchu (pieszego i drogowego) w poszczególnych miejscach. Niemniej każda, nawet pojedyncza lampa przy krótszych i mniej obciążonych ruchem ulicach będzie w miarę możliwości doprowadzana do pełnej sprawności - informuje rzecznik.

Twoja reakcja na artykuł?

4
6%
Cieszy
23
34%
Hahaha
2
3%
Nudzi
2
3%
Smuci
8
12%
Złości
29
43%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (57)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
511
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group