Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 4974
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowe autobusy w MZK

Poniedziałek, 16 lipca 2018, 12:08
Aktualizacja: Wtorek, 17 lipca 2018, 18:20
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Nowe autobusy w MZK
Fot. Przemek Kaczałko
Dzisiaj (16.07) przedstawiciele Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego sp. z o.o. oraz władz miasta zaprezentowali pierwsze 5 z zamówionych 20 nowych autobusów, które wkrótce będą służyć mieszkańcom i turystom. Pojazdy oczekują na odbiory i montaż niektórych urządzeń, a na ulicach Jeleniej Góry i okolic zobaczymy je w sierpniu br.

Dzięki unijnemu dofinansowaniu spółka miejska zamówiła 20 nowych autobusów (15 MAN-ów spełniających normę euro6, 3 hybrydowe oraz 2 przegubowe). Nowe pojazdy przybyły do Jeleniej Góry w piątek (13.07), a dzisiaj zostały zaprezentowane jeleniogórskim mediom.

- Teraz odbędzie się cały cykl odbiorów, wyposażenie w biletomaty, kasowniki i jak wszystko będzie dobrze, to wyjadą na drogi - powiedziała Agata Buśko, główna księgowa MZK, a jednocześnie prokurent.

W każdym z dostarczonych autobusów znajdują się po trzy stanowiska do ładowania poprzez USB, są też udogodnienia dla niepełnosprawnych, matek z dziećmi, a także posiadają klimatyzację - zarówno dla kierowców, jak i pasażerów. Autobusy mają też być wyposażone w bezprzewodową sieć internetową (wi-fi).

- To nowoczesny autobus, który się bardzo dobrze prowadzi. Posiada klimatyzację, lodówkę dla kierowcy, kamery cofania i boczne - chwalił nowy nabytek spółki Mieczysław Wójtowicz, przewodniczący związku zawodowego w MZK.

Na 27 lipca spodziewane jest dostarczenie trzech autobusów hybrydowych, a następnie 11 września ma pojawić się kolejnych 10 MAN-ów, a do 5 października dwa autobusy przegubowe.

- Koszt inwestycji to ponad 20 milionów złotych, z czego 85 proc. to dofinansowanie unijne - zaznaczył Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
436
Nigdy
19%
Rzadko
41%
Czasami
27%
Często
14%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group