Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 13340
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Nowa wystawa w Piechowickim Ośrodku Kultury

Poniedziałek, 13 maja 2019, 10:02
Aktualizacja: Środa, 15 maja 2019, 6:33
Autor: WAC
Piechowice: Nowa wystawa w Piechowickim Ośrodku Kultury
Fot. POK
Prace rzeźbiarskie Mirosława Norowskiego można oglądać na najnowszej wystawie w Galerii Wystawowej Piechowickiego Ośrodka Kultury. Wernisaż odbył się w ostatni piątek (10.05). Ekspozycja jest czynna do 8 czerwca.

Mirosław Norowski do Piechowic przyjechał jako pięciolatek. Jest budowlańcem, jednak w swoim życiu pracował w wielu różnych zawodach. Obecnie pracuje jako spawacz w jednej z piechowickich firm.

Tworzeniem nietypowych rzeźb i płaskorzeźb zajął się już we wczesnej młodości. Metodą „prób i błędów" doszedł do techniki, która pozwala na tworzenie prac wielkogabarytowych o stosunkowo niewielkiej wadze. Materiały, które wykorzystuje to głównie stal, zaprawa betonowa i styropian.

Tematyka jego prac jest bardzo różnorodna, a inspiracje czerpie z wielu źródeł. Tworzy z pasji, głównie dla własnej przyjemności i na własne potrzeby. Często pomysłodawczynią nowych wyzwań artystycznych dla pana Mirosława jest żona Dorota, która wspiera go w jego działaniach.

Wszystkie prace rzeźbiarza - amatora są na stałe wyeksponowane w ogrodzie państwa Norowskich, do którego właściciele chętnie zapraszają wszystkich zaciekawionych przechodniów i mieszkańców okolicy. M. Norowski zajmuje się ponadto tworzeniem imponującej architektury ogrodowej i elementów dekoracyjnych ze stali.

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
33%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group