• Wtorek, 15 października 2019
  • Godz. 11:15
  • Imieniny: Jadwigi, Teresy, Florentyny
  • Czytających: 5842
  • Zalogowanych: 12
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Nieudane oszustwa w marketach

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 6 listopada 2007, 11:21
Aktualizacja: 11:22
Autor: TEJO
Jeleniogórscy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn, którzy w systemie sprzedaży ratalnej próbowali wyłudzić komputer i telewizor. Przestępcy posłużyli się fałszywymi dokumentami. Teraz są w policyjnym areszcie.

Na pomysł, jak nielegalnie wejść w posiadanie sprzętu elektronicznego, wpadło trzech janowiczan w wieku od 18 do 33 lat. – W poniedziałek mężczyźni zgłosili się w punkcie kredytowym jednego z jeleniogórskich marketów i na podstawie sfałszowanego zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach próbowali wyłudzić kredyt na zakup notebooka o wartości ponad 3 tys. zł – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z policji.

Ci sami oszuści tego samego dnia i w ten sam sposób próbowali wyłudzić kredyt na zakup telewizora o wartości blisko 4000 zł w innym jeleniogórskim markecie. Cała trójka trafiła do policyjnej izby zatrzymań. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do ośmiu lat więzienia.

To nie koniec jeleniogórskiej parady oszustów. W poniedziałek, około godz. 20 policjanci zatrzymali na gorącym uczynku usiłowania wyłudzenia kredytu 52–letniego mieszkańca powiatu lubańskiego.

Mężczyzna posłużył się tą samą techniką: pokazał fałszywe dokumenty i liczył, że w ten sposób „kupi” na raty laptopa o wartości 4200 złotych. Przestępca dla kurażu przed wizytą w sklepie napił się wódki. Był pijany. Miał dwa promile alkoholu w organizmie.

Okazało się, że delikwent ma na swoim koncie jeszcze jedno usiłowanie oszustwa w tym samym sklepie na początku października.– Jednak wówczas oszustowi udało się uciec, zaraz po tym jak pracownicy zorientowali się, że dokument, którym się posłużył, był przerobiony – dodała nadkom. Edyta Bagrowska.

Oszustowi, podobnie jak trzech jego kolegom po fachu, grozi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

MALKONTENT 6-11-2007 21:24
pogratulować bystrości umysłu !!!goście myśleli że wokoło są tacy sami jak oni kretyni!!!!!żałosne
~lala 7-11-2007 7:44
Pogratulować przypisywania sobie zasług Policji!!!!Czy to przypadkiem nie ochrona marketu podała oszustów na tacy panom policjantom??A Pani Bagrowska mam "znowu osiągnięcia"?
~locke 7-11-2007 18:45
Przypadkiem nie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group