Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 6339
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nieudane oszustwa w marketach

Wtorek, 6 listopada 2007, 11:21
Aktualizacja: 11:22
Autor: TEJO
Jeleniogórscy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn, którzy w systemie sprzedaży ratalnej próbowali wyłudzić komputer i telewizor. Przestępcy posłużyli się fałszywymi dokumentami. Teraz są w policyjnym areszcie.

Na pomysł, jak nielegalnie wejść w posiadanie sprzętu elektronicznego, wpadło trzech janowiczan w wieku od 18 do 33 lat. – W poniedziałek mężczyźni zgłosili się w punkcie kredytowym jednego z jeleniogórskich marketów i na podstawie sfałszowanego zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach próbowali wyłudzić kredyt na zakup notebooka o wartości ponad 3 tys. zł – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z policji.

Ci sami oszuści tego samego dnia i w ten sam sposób próbowali wyłudzić kredyt na zakup telewizora o wartości blisko 4000 zł w innym jeleniogórskim markecie. Cała trójka trafiła do policyjnej izby zatrzymań. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do ośmiu lat więzienia.

To nie koniec jeleniogórskiej parady oszustów. W poniedziałek, około godz. 20 policjanci zatrzymali na gorącym uczynku usiłowania wyłudzenia kredytu 52–letniego mieszkańca powiatu lubańskiego.

Mężczyzna posłużył się tą samą techniką: pokazał fałszywe dokumenty i liczył, że w ten sposób „kupi” na raty laptopa o wartości 4200 złotych. Przestępca dla kurażu przed wizytą w sklepie napił się wódki. Był pijany. Miał dwa promile alkoholu w organizmie.

Okazało się, że delikwent ma na swoim koncie jeszcze jedno usiłowanie oszustwa w tym samym sklepie na początku października.– Jednak wówczas oszustowi udało się uciec, zaraz po tym jak pracownicy zorientowali się, że dokument, którym się posłużył, był przerobiony – dodała nadkom. Edyta Bagrowska.

Oszustowi, podobnie jak trzech jego kolegom po fachu, grozi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group