Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 3417
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Niedźwiedź w mieście – czeski teatr po angielsku

Czwartek, 9 marca 2017, 8:05
Autor: ZSRA
Jelenia Góra: Niedźwiedź w mieście – czeski teatr po angielsku
Fot. Użyczone/Angelika Blicharz
We wtorek (7.03) Rzemiosła gościły wielonarodową grupę teatralną z Pragi (wśród aktorów znajduje się kilku Amerykanów, Anglików, Czechów, Dunka, Hiszpan i Polka) o dźwięcznej nazwie The Bear Educational Project (bear ang.–niedźwiedź), która zaproponowała uczniom niezwykłą lekcję języka angielskiego.

Aktorzy w ZSRA gościli już wielokrotnie, nawiązała z nimi współpracę Renata Sigrist, nauczycielka języka angielskiego. Założeniem artystów jest popularyzacja żywego języka angielskiego wśród dzieci i młodzieży uczącej się w całej Europie. Artyści najczęściej pracują w wielu krajach Europy, w tym również przyjeżdżają do Polski. Przedstawienia są ciekawe, interaktywne, aktorzy angażują publiczność do wspólnego działania, tym samym dając uczestnikom możliwość wykazania się refleksem językowym, wiedzą oraz ... odwagą.

Wtorkowe przedstawienie nosiło tytuł Murder at Wimbledon i z założenia miało zachęcić uczniów nie tylko do słuchania i reagowania w języku angielskim, ale także do logicznego myślenia, rozwiązywania zagadek oraz refleksji na temat uczuć i motywów kierujących ludzkimi działaniami.
Artyści w magiczny sposób stworzyli atmosferę zaangażowania, „wciągając” uczniów do wspólnego działania, a uczniowie reagowali żywo, podsuwając aktorom rozliczne możliwości i motywy działania postaci ze spektaklu.

Uczniowie opuszczali szkołę z uśmiechem na twarzy i z ogromnym poczuciem sukcesu. To, że potrafili zrozumieć przekaz językowy oraz właściwie reagować oraz przełamać często występujący lęk przed mówieniem i wziąć udział w rozmowie, pozwoliło im z pewnością odczuć sens uczenia się języka oraz zauważyć efekty swojej pracy w ławie szkolnej.

W spektaklu wzięło udział 43 uczniów ZSRA, 18 uczniów SP6 oraz 20 uczniów z Gimnazjum nr 4.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group