Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 4937
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: NIE bez autorytetu

Wtorek, 25 września 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 25 września 2007, 13:06
Autor: TEJO
Jelenia Góra: NIE bez autorytetu
Fot. Archiwum
Profesor Staniszkis pomyliła organizację J. Pawłowskiego z „Solidarnością”.

Znana prof. socjologii i autorytet w wielu innych dziedzinach życia prof. Jadwiga Staniszkisz, miała uczestniczyć w październikowym tzw. herbatkowym spotkaniu Niezależnej Inicjatywy Europejskiej, organizacji, której przewodniczy były członek zarządu miasta Józef Pawłowski.

Gościem spotkania jednak nie będzie, bo – jak wskazała w płatnym ogłoszeniu zamieszczonym w Dzienniku Cotygodniowym NIE”, organizatorzy wprowadzili ją w błąd. Myślała, że chodzi o „Solidarność”, a nie ruch o tradycji zupełnie odwrotnej do spuścizny związku.

Józefowi Pawłowskiemu jest przykro. Poinformował, że przyjazd prof. Staniszkis był planowany od miesięcy i gość otrzymał pełne dane organizatora. Pawłowski zarzeka, że nigdy się pod „Solidarność” nie podszywał.

– Zaniepokojony ogłoszeniem natychmiast skontaktowałem się telefonicznie z Panią Profesor. Z bardzo krótkiej rozmowy dowiedziałem się, że jedyną przyczyną rezygnacji jest fakt, iż informacja o spotkaniu ukazała się w tygodniku „NIE” – dodaje J. Pawłowski, nie chcąc komentować motywów zgody, a następnie odmowy udziału J. Staniszkis w tzw. spotkaniu herbartkowym.

Przypomnijmy, że już raz w tym roku – mimo zaproszenia – od uczestnictwa w spotkaniu NIE wymigali się włodarze Jeleniej Góry.
Choć zdarzało się, że przy „herbatce” spotykały się tam osoby o zupełnie innych poglądach od lewicująco-skandalizującej NIE, choćby prof. Leon Kieres, były już prezes Instytutu Pamięci Narodowej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group