Poniedziałek, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 6699
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

NIE bez autorytetu

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 25 września 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 25 września 2007, 13:06
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Profesor Staniszkis pomyliła organizację J. Pawłowskiego z „Solidarnością”.

Znana prof. socjologii i autorytet w wielu innych dziedzinach życia prof. Jadwiga Staniszkisz, miała uczestniczyć w październikowym tzw. herbatkowym spotkaniu Niezależnej Inicjatywy Europejskiej, organizacji, której przewodniczy były członek zarządu miasta Józef Pawłowski.

Gościem spotkania jednak nie będzie, bo – jak wskazała w płatnym ogłoszeniu zamieszczonym w Dzienniku Cotygodniowym NIE”, organizatorzy wprowadzili ją w błąd. Myślała, że chodzi o „Solidarność”, a nie ruch o tradycji zupełnie odwrotnej do spuścizny związku.

Józefowi Pawłowskiemu jest przykro. Poinformował, że przyjazd prof. Staniszkis był planowany od miesięcy i gość otrzymał pełne dane organizatora. Pawłowski zarzeka, że nigdy się pod „Solidarność” nie podszywał.

– Zaniepokojony ogłoszeniem natychmiast skontaktowałem się telefonicznie z Panią Profesor. Z bardzo krótkiej rozmowy dowiedziałem się, że jedyną przyczyną rezygnacji jest fakt, iż informacja o spotkaniu ukazała się w tygodniku „NIE” – dodaje J. Pawłowski, nie chcąc komentować motywów zgody, a następnie odmowy udziału J. Staniszkis w tzw. spotkaniu herbartkowym.

Przypomnijmy, że już raz w tym roku – mimo zaproszenia – od uczestnictwa w spotkaniu NIE wymigali się włodarze Jeleniej Góry.
Choć zdarzało się, że przy „herbatce” spotykały się tam osoby o zupełnie innych poglądach od lewicująco-skandalizującej NIE, choćby prof. Leon Kieres, były już prezes Instytutu Pamięci Narodowej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~konel 26-09-2007 7:55
prof. Jadwiga Staniszkisz, a po co ja tu zapraszać , przeciez poglady jej sa znane i chwiejne w zaleznosci od wiatru politycznego, dała by sobie .... aby tylko istnieć,nikt powazny z jej opinia się nie liczy, dobrotliwie sie tylko uśmiechaja
~Czerwony Duch Przeszłości 26-09-2007 12:17
Pawłowski to sabotażysta i oszołom. To on kilka ładnych lat temu łaził po Placu Ratuszowym w przebraniu księdza i rozdawał prezerwatywy. A poza tym nie raz stał za anonimowym, tzw. "czarnym PR'em", kompromitującym m.in. przeciwników politycznych (wiem, bo pośrednio w tym uczestniczyłem), a teraz chce uchodzić za piewcę społecznego dialogu...! Koń by się uśmiał panie Józiu i pewnie pana ś.p. piesek, co się wabił Sopel również.
~Czas na odpoczynek! 26-09-2007 12:35
A ja myślałem, że ludzie z tytułami profesorskimi są bystrzejsi, bardziej rozgarnięci. Czas na emeryturę Staniszkis!
~Jest super 26-09-2007 15:46
wszystko leży... u J.Pawłowskiego – jak wykładzina
~Akt 26-09-2007 17:21
Dla mnie pani Staniszkis to wielki autorytet!!! drodzy towarzysze nie to co wy..

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group