Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 7913
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: „Niczyje” wiadukty zatrzymały pociągi pod Szrenicę

Środa, 4 grudnia 2013, 6:43
Aktualizacja: Czwartek, 5 grudnia 2013, 7:14
Autor: Mea
Region: „Niczyje” wiadukty zatrzymały pociągi pod Szrenicę
Fot. Archiwum Jelonki.com
– Dwa wiadukty w złym stanie technicznym na linii kolejowej Jelenia Góra – Szklarska Poręba na pewno nie należą do Miasta Piechowice – twierdzi ł Witold Rudolf, burmistrz Piechowic. – Niezależnie od tego do kogo należą chcemy jak najszybciej sfinansować ich remont lub rozbiórkę – mówi Jerzy Łużniak, wicemarszałek dolnośląski.

Przypomnijmy. Trasa kolejowa Jelenia Góra – Szklarska Poręba Górna została po rocznym remoncie otwarta 16 listopada. Modernizacja kosztowała 34 mln złotych, z czego ponad 21 mln zł pochodziło ze środków unijnych, z programu RPO.

Pociągi do Szklarskiej Poręby kursowały tylko dziesięć dni. 26. listopada Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego wstrzymał kursy z powodu bardzo złego stanu technicznego wiaduktu drogowego w Piechowicach. Na odcinku Piechowice – Szklarska Poręba uruchomiona została zastępcza komunikacja autobusowa.

PKP PLK twierdzi, że wiadukty należą do Miasta Piechowice, które powinno zająć się ich zabezpieczeniem lub rozbiórką. – Po dokładnych badaniach tytułów prawnych okazało się, że nie należą one do nas. Uważam, że ich zabezpieczeniem, czy też rozbiórką powinno zająć się Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze – twierdzi burmistrz Piechowic.

Wojewoda dolnośląski zwołał wczoraj (03.12.) zebranie przedstawicieli m.in. PKP PLK, Miasta Piechowice oraz Urzędu Marszałkowskiego. – Nie zostało jeszcze ustalone, kto jest właścicielem wiaduktów. Chcemy przeznaczyć pieniądze na ich zabezpieczenie, a później przy okazji remontu linii kolejowej z Jeleniej Góry do Piechowic wyburzyć całkowicie te wiadukty. PKP zadeklarowały wykonać ekspertyzę, która w przyszłym tygodniu ma wykazać ich stan. Nie widomo, kiedy ruch zostanie przywrócony i ile będzie kosztować rozbiórka. Będziemy jednak starać się odzyskać te pieniądze, gdy właściciel zostanie ustalony – powiedział Jerzy Łużniak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (55)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
374
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group