Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 3694
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Nasi zDolni Ślązacy

Niedziela, 9 grudnia 2018, 6:15
Aktualizacja: Poniedziałek, 10 grudnia 2018, 6:53
Autor: WAC
Powiat: Nasi zDolni Ślązacy
Fot. UMWD
Już po raz osiemnasty Dolnośląska Kapituła Wspierania Uzdolnień przyznała roczne stypendia uczniom szkół z regionu w ramach programu „zDolny Śląsk”. W gronie wyróżnionych znalazło się trzech uczniów z naszego powiatu.

Program Stypendialny "zDolny Śląsk" został zainicjowany w 2001 roku przez Fundację Edukacji Międzynarodowej (FEM) i Samorząd Województwa Dolnośląskiego w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień. Był to pierwszy w Polsce program pomocy najzdolniejszej młodzieży, obejmujący swoim zasięgiem całe województwo.

Tegoroczne nagrody zostały wręczone podczas XVIII Gali Stypendialnej, która odbyła się kilka dni temu w siedzibie Fundacji Edukacji Międzynarodowej we Wrocławiu. Stypendia przyznano w czterech kategoriach: za osiągnięcia naukowe, sportowe, artystyczne i za działalność społeczną. 18 uczniów z klas IV-VI szkół podstawowych otrzymało 2500 zł, 25 uczniów z klas VII szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych – 3000 zł, a 14 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych – 3500 zł.

Wśród stypendystów znalazło się trzech uczniów z powiatu jeleniogórskiego. Za osiągnięcia naukowe wyróżniono Juliusza Ameljana-Kowalskiego - ucznia Szkoły Podstawowej w Janowic Wielkich, który podczas gali ze swadą opowiadał o swoich najnowszych pasjach. Stypendium naukowe otrzymał także uczeń Szkoły Podstawowej nr 6 w Jeleniej Górze Mikołaj Bilski. Stypendium sportowe w kategorii uczniów starszych klas szkół podstawowych i gimnazjów uzyskał biathlonista ze Szklarskiej Poręby Marcin Zawół.

Twoja reakcja na artykuł?

18
86%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
5%
Nudzi
1
5%
Smuci
1
5%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
438
Nigdy
19%
Rzadko
41%
Czasami
26%
Często
13%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group