Zalogowanych: 5

Lubin: Najmłodsze złotka KPR–u

Czwartek, 2 maja 2013, 10:30
Aktualizacja: Piątek, 3 maja 2013, 14:32
Tym razem nasze najmłodsze jeleniogórskie szczypiornistki w ramach Dolnośląskiej Ligi Dzieci – Dziewczynek odbyły podróż do Lubina, aby w swym ostatnim meczu tego sezonu zmierzyć się z Zagłębiem i odebrać z rąk prezesa DZPR puchar oraz złote za zajęcie pierwszego miejsca w sezonie 2012/2013.

Drużyna KPR-u Jelenia Góra (rocznik 2000/2001) prowadzona przez trenerkę Dillabro Samadową od początku wiodła prym i w czasie swych ligowych rozgrywek tylko raz schodziła z parkietu pokonana przegrywając z UKS Dziewiątką Legnica. Ta porażka spowodowała pewne zamieszanie w tabeli rundy zasadniczej jeśli chodzi o zdobycie drugiego miejsce, gdyż ewentualna wygrana „Miedziowych” w starciu z jeleniogórzankami premiowałaby ten zespół do dalszych rozgrywek o Puchar ZPRP, a nie drużynę z Legnicy. Tak się jednak nie stało.

Nasze młode szczypiornistki pod presją miejscowych kibiców toczyły zaciętą walkę o każdą piłkę i każdy celny rzut na bramkę, a przeciwniczki ze zdwojoną siłą odpowiadały i po pierwszej połowie gry na tablicy świetlnej widniał wynik 10:9 dla miejscowych. Po zmianie stron do 32. minuty spotkania to młode lubinianki prowadziły, ale wtedy nastąpiło wyrównanie 14:14. Aż do końcowego gwizdka w dalszym ciągu nie było widać zwycięzcy meczu. Przysłowiową kropkę nad „i” postawiła ostatecznie w 40. minucie Aleksandra Bielecka – najskuteczniejsza zawodniczka ligowych rozgrywek, która z łącznym dorobkiem 69 zdobytych bramek doprowadziła swój zespół do wygranej i kolejnego triumfu jeleniogórskiego szczypiorniaka.

Za jeleniogórskimi złotkami do lubińskiej hali przybyli również rodzice zawodniczek wraz z okazałym tortem ufundowanym przez Tomasza Warszewskiego z jeleniogórskiej cukierni hotelu Mercure. Kolejne spotkania w rywalizacji naszej drużyny to już półfinały Pucharu Polski ZPRP w Dobrzyniu Wielkim (woj. opolskie) w dniach 31.05-02.06.2013 r.

MKS Zagłębie Lubin - KPR MOS Jelenia Góra 19:20 (10:9)

Skład drużyny KPR Jelenia Góra rocznik 2000/01

Bramkarki: Natalia Filończuk, Dominika Płudowska.

Zawodniczki z pola: Marlena Grabarczyk, Maja Wrotniewska, Zuzanna Dubiel (1 bramka), Weronika Bachurska (5), Aleksandra Łużna, Magdalena Starczyk (1), Marika Klimaszewska(2), Magdalena Pakuła (4), Marta Kubiak, Aleksandra Bielecka (7), Natalia Libersbach, Marlena Pająk, Nikola Żmijewska, Anna Drąg
Trener drużyny: Dillabro Samadova
Kierownik drużyny: Artur Janas