Wtorek, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 6946
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Najlepszy uczeń–sprzedawca nagrodzony w DODN

Piątek, 29 kwietnia 2011, 7:51
Aktualizacja: 7:51
Autor: Petr
JELENIA GÓRA: Najlepszy uczeń–sprzedawca nagrodzony w DODN
Fot. Petr
Wczoraj w Dolnośląskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli (DODN) w Jeleniej Górze odbył się finał II Miejskiego Turnieju „Najlepszy uczeń w zawodzie sprzedawca”. W sumie, w tym roku o tytuł „mistrza handlu” rywalizowało piętnaście osób, z których najlepiej wypadła Anna Baran z ZSLiU.

Ideą turnieju „Najlepszy uczeń w zawodzie sprzedawca” jest sprawdzenie umiejętności tych, którzy obecnie kształcą się na przyszłych „handlowców”. Ale nie tylko, albowiem projekt ten ma również na celu ułatwienie młodym sprzedawcom znalezienie pracy zgodnej z posiadaną wiedzą i kwalifikacjami, której prędzej czy później przyjdzie im szukać. W jaki sposób? Dzięki certyfikatom i zaświadczeniom wydanym przez Zrzeszenie Handlu i Usług w Jeleniej Górze, które, prócz upominków, otrzymują laureaci turnieju, i które są bez wątpienia mile widziane przez potencjalnych pracodawców.

– Turniej „Najlepszy uczeń w zawodzie sprzedawcy” składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Pierwszą z nich stanowił test pisemny obejmujący pytania z dziedziny sprzedaży, towaroznawstwa, podstaw działalności handlowej itp. Drugą, wykazanie się umiejętnościami obsługi programów sprzedażowo-magazynowych i wystawiania faktur VAT. Słowem, młodzi sprzedawcy musieli pokazać, co tak naprawdę potrafią. Albo inaczej, udowodnić swój „talent handlowy”, gdyż moim zdaniem określenie „utalentowany” nie dotyczy wyłącznie muzyków, matematyków czy historyków – mówi Jolanta Mozolewska-Zwatrzko, doradca metodyczny w zakresie przedmiotów zawodowych w DODN w Jeleniej Górze, organizator turnieju.

Warto podkreślić, iż „Najlepszy uczeń w zawodzie sprzedawca” wpisał się w ideę roku 2011, określanego przez MEN jako „rok odkrywania talentów” w różnych dziedzinach edukacji oraz nauki. Projekt sponsorują Zrzeszenie Handlu i Usług w Jeleniej Górze i Interaktywny System Edukacyjny – TESTICO. Laureatce I miejsca tegorocznej edycji turnieju – Annie Baran z ZSLiU, serdecznie gratulujemy!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group