Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 5936
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Najlepsze implanty w KCM Clinic

Niedziela, 31 marca 2013, 18:31
Aktualizacja: 18:52
Autor: KCM Clinic SA
Jelenia Góra: Najlepsze implanty w KCM Clinic
Fot. KCM Clinic SA
– Czym są implanty?
– Implantologia jest to najnowocześniejsza metoda przywracania pięknego uśmiechu. Jeżeli z różnych względów nie mają państwo jednego lub kilku zębów, a na pierwszym miejscu stawiacie sobie jakość, solidność oraz komfort – nadszedł czas na implanty. Implant dentystyczny jako jedyne rozwiązanie w stomatologii nie maskuje braków zębowych, ale odtwarza prawidłowo funkcjonujące i świetnie wyglądające NOWE ZĘBY. Po leczeniu implantologicznym nowy ząb będzie się składał z dwóch części: niewidocznego gołym okiem implantu i widocznej korony protetycznej. Implant sam w sobie jest częścią niewidoczną tak samo jak częścią niewidoczną są korzenie zębów.

- Dużo się słyszy o niefachowym wszczepieniu implantów. Na co mogę liczyć w KCM Clinic?
- Pacjenci mogą liczyć na fachową obsługę, najwyższej klasy materiały, miłą atmosferę i niewysokie koszty leczenia. Stosujemy najnowocześniejsze metody, dysponujemy najlepszym sprzętem.

- Co dają implanty?
- Przywracają Pacjentowi piękny uśmiech, umożliwiają trwałe odtworzenie brakujących zębów, zapewniają pełny komfort fizyczny i psychiczny, a także doskonały efekt estetyczny i naturalny wygląd uzębienia. Implanty pozwalają uniknąć kłopotów związanych z tradycyjnymi uzupełnieniami protetycznymi (wyjmowanie protez, szlifowanie zębów).

- Jak długo średnio trwa zabieg wszczepienia implantów?
- To zależy. Pojedyncze rozmieszczenie implantu zajmuje zwykle mniej niż godzinę. Wszczepienie kilku implantów zajmuje ok. 1-2 godziny w zależności od ich liczby. Zabieg przeprowadzany w naszym gabinecie jest całkowicie bezbolesny, ponieważ w KCM Clinic stosujemy znieczulenie miejscowe. Wprowadzenie implantu w większości przypadków odbywa się w dwóch etapach. Podczas pierwszego wprowadza się implant (do kości - większość używanych współcześnie implantów), ranę zszywa się szwami rozpuszczalnymi, których nie trzeba potem wyjmować lub szwami nierozpuszczalnymi, które po 7-10 dniach należy usunąć. Pacjent wraca do domu. Implant pozostawiamy do zagojenia. Gojenie się jest bardzo ważne ponieważ wytwarza się w ten sposób trwałą podstawę dla przyszłej imitacji zęba. W górnej szczęce gojenie trwa 6 miesięcy, w dolnej 3-4 miesiące. Wszczepienie implantu to tak zwany etap chirurgiczny, po którym następuje 3-6 miesięczne wygajanie. Później przeprowadzany jest etap protetyczny - odbudowa zęba na wygojonym implancie.

- Czy implanty zębowe są bezpieczne?
- Badania naukowe przeprowadzone na setkach tysięcy Pacjentów na całym świecie, poparte wieloletnim okresem obserwacji, dowodzą, że implanty zębowe są biologicznie bezpieczne. Wiele lat badań i obserwacji klinicznych uczyniło implantologię jedną z najbezpieczniejszych i najbardziej pożądanych metod odbudowy braków zębowych Statystyki pokazują, że w 98,9% przypadków, wszczepienie implantów zębowych kończy się sukcesem. Ponadto cechuje je długofalowy efekt estetyczny.

- Jaką przewagę ma zastosowanie implantów nad tradycyjnymi metodami leczenia protetycznego?
- Przy zastosowaniu implantów zębowych unika się szlifowania zębów pod korony oraz mosty, tym samym nie uszkadza naturalnych tkanek zęba. Kiedy uzupełniamy brakujące zęby mostami , sąsiednie przylegające zęby muszą być przygotowane poprzez oszlifowanie często zdrowej struktury zęba. Jeżeli w przyszłości jeden ze wspierających most zębów będzie uszkodzony, cała konstrukcja może być osłabiona i uszkodzona. W przypadku implantów, odbudowa jest niezależna od innych zębów. Nosząc implanty zębowe nie trzeba nosić protez osiadających na dziąsłach. Po założeniu implantów stomatologicznych nie zanika kość szczęki i żuchwy. Kiedy dochodzi do utraty zęba, w miejscu gdzie wcześniej był ząb zachodzą procesy zanikowe, które mogą zmienić kształt szczeki i żuchwy. Implant dentystyczny wszczepiony w miejscu utraconego zęba stymuluje rozwój i wzrost kości oraz zapobiega utracie cennej struktury wyrostka zębodołowego. Dobrze wykonany implant zębowy jest generalnie nie do odróżnienia od naturalnych zębów, co daje Pacjentom doskonałą estetykę uśmiechu. Protezy stomatologiczne mogę się poluzować i wyglądać nienaturalnie. Jednocześnie niektóre mosty i protezy stomatologiczne posiadają nieestetyczne metalowe klamry lub ciernie wspomagające ich utrzymanie. Stosowane w KCM Clinic implanty zapewniają najlepszy wygląd.
Po całkowitym połączeniu (osteointegracji) implantów z kością, działają one tak dobrze jak zęby naturalne. Implanty zębowe pozwalają na nieporównywalną z innymi metodami funkcjonalność. U Pacjentów użytkujących ruchome protezy zjedzenie jabłka może być problemem ze względu na luźność protezy stomatologicznej lub ból dziąseł powodowany dużym uciskiem. Proteza może też być wsparta na implantach zębowych, co znacznie polepszy jej stabilność i funkcjonalność pozwalając Pacjentowi na dużo większy komfort.

Implanty zębowe nie wymagają nadzwyczajnej higieny w przeciwieństwie do mostów i protez ruchomych, które wymagają specjalnej pielęgnacji, dbanie o implanty dentystyczne nie wymaga tylko regularnego szczotkowania, nitkowania oraz standardowych wizyt u stomatologa dwa razy w roku, czyli higieny tak jak w przypadku naturalnych zębów

Dr Karol Borkowski specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej
Aby umówić się na wizytę wystarczy zadzwonić pod numer telefonu:
+48 75 645 30 50, +48 536 269 002
KCM Clinic SA
ul. Bankowa 5-7
58-500 Jelenia Góra
pon.-pt.: 8:00- 20:00
soboty: 9:00- 16:00
Chętnie odpowiemy na Państwa pytania, nasz email: dental@kcmclinic.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1204
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group