• Wtorek, 20 sierpnia 2019
  • Godz. 5:11
  • Imieniny: Bernarda, Samuela, Sobiesława
  • Czytających: 1832
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Nagrody za sport dla szkół i zawodników

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 21 czerwca 2017, 7:28
Aktualizacja: Sobota, 24 czerwca 2017, 11:16
Autor: Joanna
Fot. Joanna
Międzyszkolny Ośrodek Sportu w Jeleniej Górze oficjalnie podsumował rok szkolny 2016/17 w kategorii sport. Wczoraj (20.06) w Jeleniogórskim Centrum Kultury odbyło się uroczyste wręczenie nagród najbardziej usportowionym szkołom podstawowym, gimnazjalnym oraz ponadgimnazjalnym.

Międzyszkolny Ośrodek Sportu w Jeleniej Górze zorganizował w mijającym roku szkolnym 122 imprezy sportowe, w których wzięło udział ponad 8 tysięcy osób. - Celem było przede wszystkim zaszczepienie w młodzieży ducha sportu - powiedział dyrektor jeleniogórskiego MOS-u Ireneusz Taraszkiewicz, który prowadził uroczystość. Podkreślił również, że sport nie tylko uczy wygrywać, ale również przegrywać i wyciągać wnioski.

Podczas uroczystości wystąpiły gościnnie przedszkolaki z „Promyczka”, które zaprezentowały kilka przygotowanych na ten dzień układów choreograficznych.

Klasyfikacja medalowa szkół przedstawia się następująco:
- Szkoły podstawowe
miejsce I Szkoła Podstawowa numer 11
miejsce II Szkoła Podstawowa nr 2
miejsce III Szkoła Podstawowa nr 6.

- Szkoły gimnazjalne:
Miejsce I Gimnazjum nr 1
miejsce II Gimnazjum nr 3
miejsce III Gimnazjum nr 4
W klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych zastosowano podział na dziewczyny i chłopców.

- Szkoły ponadgimnazjalne, dziewczyny:
Miejsce I II Liceum Ogólnokształcące
miejsce II ZSO nr 1
miejsce III ZSOiT

- Szkoły ponadgimnazjalne, chłopcy:
Miejsce I „Elektronik”
miejsce II II Liceum Ogólnokształcące
miejsce III ZST „Mechanik”

Wyróżniono także zawodników sekcji MOS:

Za upowszechnianie sportu kl I-III: Sara Lesniak, Ewa Leśniak, Oliwia Wójcik, Dominik Kamiński, Katarzyna Sasak.

Piłka nożna chłopców: Maciej Drzymkowski, Mikołaj Bubin, Jakub Winkel, Kamil Juszczyk,Dawid Czarnota, Oskar Śniegula, Dawid Korzeniowski, Bartłomiej Piątek.

Koszykówka dziewcząt: Gabrysia Krynicka, Oliwia Rydlikowska, Nicola Lubecka, Izabela Mrugała, Paulina Grabowska.

Koszykówka chłopców: Kacper Koralewicz, Borys Mikita, Kamil Koper, Aleksander Pawłowski, Bartosz Suchecki, Filip Szturo.

Piłka ręczna dziewcząt i chłopców: Sandra Salewska, Zuzanna Banasik, Maja Wrotniewska, Michał Krzeczowski.

Piłka siatkowa chłopców: Igor Januszkiewicz.

Lekkoatletyka dziewcząt i chłopców: Mariusz Sokołowski, Maciej Jelonek, Mateusz Szozda, Wiktoria Sikorska.

Saneczkarstwo: Jakub Karaś, Mateusz Karaś, Jędrzej Poniatowski.

Narciarstwo biegowe: Jan Reizer, Zofia Glądała, Weronika Piasecka.

Pływanie dziewcząt i chłopców: Natasza Chitruszko, Dominika Chitruszko, Milena Proietti.

Gimnastyka korekcyjna: Hubert Sadowski, Hanna Skórzecka, Amelia Burghar,

Akrobatyka: Julia Trojan, Sara Cisło.

Badminton: Radosław Iberszer.

Szachy: Wiktoria Janikowska.

Wspinaczka ściankowa: Emilia Ligęza, Walendziuk.

We współzawodnictwie sportowym szkół podstawowych pierwsze miejsce i 1000 złotych zdobyła SP 2, drugie miejsce i 700 złotych - SP 11, a trzecie i 500 złotych - SP 6.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 21-06-2017 11:24
Ciekawe czy w tym roku Miasto jakoś nagrodzi najlepszych uczniów z podstawówek i gimnazjum, bo tych ze średnich szkół Pan Prezydent ugościł i nagrodził .
~do ~ 21-06-2017 20:26
W poprzednich latach nic takiego nie było więc niby dlaczego w tym roku miałoby być inaczej ???!!!
~Xyz 21-06-2017 23:36
On ich nie gościł on się z nimi żegnał, bo wiedział, że nikt nie zostanie w Jeleniej

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group