Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 5916
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Nagroda dla przewodnika po Miedziance

Wtorek, 13 lutego 2018, 8:05
Aktualizacja: 22:01
Autor: WAC
Region: Nagroda dla przewodnika po Miedziance
Fot. Użyczone
Wydana przez jeleniogórskie Wydawnictwo: Poligrafia Ad Rem książka „Miedzianka. Przewodnik po mieście, którego nie ma” autorstwa Jarosław Szczyżowskiego, została wyróżniona dyplomem Komisji Krajoznawczej Zarządu Głównego PTTK podczas 26. Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Krajoznawczej i Turystycznej, który odbył się w Poznaniu.

W zorganizowanym przez Międzynarodowe Targi Poznańskie, Samorząd Województwa Wielkopolskiego i Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze 26. Ogólnopolskim Przeglądzie Książki Krajoznawczej i Turystycznej wzięło udział 78 uczestników, którzy zgłosili do udziału w imprezie 131 tytułów.

Publikacje oceniane były w sześciu kategoriach: albumy krajoznawcze, przewodniki, monografie oraz inne opracowania krajoznawcze, mapy i atlasy, wydawnictwa dla dzieci, informatory krajoznawcze. Przedmiotem oceny jury była krajoznawcza zawartość publikacji oraz forma prezentacji walorów opisywanego terenu: w zakresie walorów treściowych - jakość dokumentacji krajoznawczo-turystycznej, język i styl wypowiedzi, użyteczność w zakresie informacji krajoznawczej i turystycznej oraz w zakresie sztuki edytorskiej - opracowanie graficzne i estetyczne, staranność opracowania edytorskiego, jakość poligrafii.

Poza autorem publikacji Jarosławem Szczyżowskim wyróżniono także jego wydawcę, czyli Wydawnictwo Ad Ram oraz ilustratora Łukasza Michewicza. - Nagroda, którą otrzymałem w Poznaniu jest dla mnie dużym zaskoczeniem, gdyż „Miedizanka. Przewodnik po mieście, którego nie ma” jest moją debiutancką publikacją – mówi J. Szczyżowski. - Nie ukrywam, że jest świetną motywacją, zwłaszcza, że obecnie pracuję nad kolejną książką – zdradza autor.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group