Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8603
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Na wyspie kolorowo za dwa lata

Wtorek, 18 sierpnia 2009, 7:57
Aktualizacja: 7:58
Autor: Ania
REGION: Na wyspie kolorowo za dwa lata
Fot. Ania
Teren przy tzw. kowarskiej wyspie od lat popada w zapomnienie. Samorządowcy przekonują, że to już koniec równi pochyłej i cały obszar wkrótce odżyje: będzie tam centrum rozrywkowo–hotelowe.

– To piękny teren, który po prostu trzeba jakoś zagospodarować – mówi Marek Mikrut, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jeleniogórskiego i jednocześnie mieszkaniec Kowar.

Dodatkową atrakcją kowarskiej wyspy jest lokalizacja, bo znajduje się ona tuż przy drodze do Karpacza. Niestety jej jedyne walory to te stworzone przez naturę. Obecnie jest miejscem, gdzie w dzień można spotkać wędkarzy, a w nocy młodzież pijącą alkohol i śmiecącą. Kowarzanie nie wierzą w finansowe możliwości prywatnego inwestora, który wydzierżawił działkę od miasta. Burmistrz Mirosław Górecki, uspokaja jednak i tłumaczy, że już za dwa lata miejsce to będzie tętniło życiem.

Z jego uroków skorzystają zarówno turyści, jak i mieszkańcy. Kowarska wyspa ma się stać prawdziwym centrum rozrywkowo-hotelowym. Ma tam powstać basen i restauracje. Inwestor zamierza także postawić nowy pensjonat przy wodzie, który powstanie w miejscu obecnego. Wykupił go od prywatnego właściciela.

– Nie mogę obiecać, że ktoś w tym roku skorzysta z wyspy, bo jest to niemożliwe. Zawarliśmy jednak taką umowę z inwestorem, która zobowiązuje go do rozpoczęcia prac budowlanych w konkretnym terminie – mówi samorządowiec.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
477
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group